یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36628509

آموزش تولید محتوای سایت در اصفهان

انتشار 06 خرداد 1396
دیدگاه ها دیدگاه‌ها برای آموزش تولید محتوای سایت در اصفهان بسته هستند
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

تا به حال به این فکر کردید پیامکی که برای هم ارسال میکنید ،عکسی که در فضای مجازی به اشتراک می‌گذراید ،یا متنی که در اینستاگرام می‌نویسید و یا حتی شعارهای تبلیغاتی (چه در حوزه تبلیغات محیطی و چه در فضای دیجیتال مارکتینگ) یک محتوا محسوب می شود و دارای ویژگی های خاصی است ؟

 

در این مقاله کوتاه سعی داریم تا با مفهوم تولید محتوا چیست؟ آشنایی بیشتری پیدا کنیم سپس در قسمت های بعدی  به بحث مختصری در خصوص شعارهای تبلیغاتی ،تولید محتوا در حوزه برند‌‌سازی و دیجیتال مارکتینگ بپردازیم.

شرکت در دوره آموزش تولید محتوا و سرفصل دوره

 

به همین منظور بهتر است ابتدا تعریفی علمی و قابل استناد از مفهوم محتوا را باهم مرور کنیم.

مرکز مطالعات و تحقیقات مشترک وابسته به اتحادیه اروپا به نقل از سازمان توسعه و همکاری اقتصادی OECD مفهوم تولید محتوا چیست؟ را اینگونه خلاصه میکند:

“تولید محتوا مجموعه تمام فعالیت هایی است که منجر به تولید ،توزیع و نشر انواع محتوا از جمله صدا ، متن، موسیقی، ویدیو و سایر خدمات مرتبط با انتقال اطلاعات می شود.

 

با این توضیح مختصر متوجه می شویم محتواها امروزه از قدرت بالایی برخوردار هستند اما نکته اساسی در تولید و نشر آنها دانش لازم برای تشخیص چگونگی انتقال محتوا به مخاطب است پس یک محتوا پرداز موفق به عوامل موثر در تولید محتوا توجه کافی دارد .

 

قدم به قدم تا تولید محتوا

همانطور که یک  نقاش برای کشیدن طرح مورد نظر خود ابتدا خطوط اولیه را ترسیم میکند بعد به کشیدن  طرح نهایی می پردازد تولیدکنندگان محتوا هم باید طرحواره‌هایی برای تولید محتوای مورد نظر در ذهن داشته باشند که اصطلاحا به آنها “ایده” میگوییم.

 

داشتن ایده مناسب  اولین قدم در تولید محتوای مطلوب است همانطور که معروف ترین نقاشان دنیا آثاری مثل گل های آفتابگردان، شام آخر، گرنیکا و … را با همان خطوط در هم و بر هم اولیه به تصویر کشیدند و نهایتا تبدیل به چهره هایی مانند ونگوگ ، داوینچی و پیکاسو شدند  داشتن “ایده ”  خلاقانه هم  جو‌‌پولیزی ، کریستینا هالوارسون و میشاییل باسکار را تبدیل به چهره های برتر حوزه تولید محتوا کرده است.

 

در کنار داشتن ایده مناسب به نکات مهم دیگری هم باید توجه داشت که از جمله آنها میتوان به نوشتن عنوان جذاب ، رعایت اصول نگارشی و شناخت خصوصیات جامعه هدف محتوای مد نظر اشاره کرد .

 

اگر نگاهی به لیست پرفروش ترین کتابها بیندازیم به راحتی درک میکنیم که اکثر مردم کتاب‌هایی را خریداری می کنند  که  عنوان جذاب تری دارند تولید محتوا نیز از این قاعده کلی پیروی میکند عنوان باید به قدری خلاقانه و جذاب باشد که مخاطب تا انتهای مطلب را بدون خستگی و با اشتیاق دنبال کند اصطلاحا “عنوان” حلقه اول زنجیره  محتواست پس عنوان باید موجی ایجاد کند تا دست مخاطب از ابتدای مسیر تا انتهای آن در دست شما باشد .

 

بعد از عنوان ، تولید کننده محتوا باید به دو اصل مهم دیگر هم توجه کند اول اینکه محتوا نباید کپی باشد چرا که بدترین شیوه تولید محتوا کپی کردن و بهترین شیوه آن نوآوری است .دوم اینکه محتوا بهتر است حاوی مطالب معتبر باشد یک محتوا نویس موفق به اندازه کافی روی موضوع مورد نظر تسلط دارد و میتواند به شیوه ای ساده پیام مورد نظر را در حجمی مطلوب ارایه دهد.

 

تولید محتوا اشکال گوناگونی دارد.از تولید محتوای ویدیویی گرفته تا تولید محتوا برای وب سایتها.اما نکته مهم در این بحث توجه به اصول و قواعد اصلی می باشد.چرا که در صورتی که شما طبق این اصول جلو نرفته باشید قطعا روند پیشرفت پروژه شما با شکست مواجه خواهد شد.و اما ما در شرکت پدیده تجارت به عنوان یکی از شرکتهای برتر در زمینه آموزش تولید محتوا در اصفهان توانمندیم با استفاده از تجربیات 7 ساله خود در زمینه طراحی سایت اصفهان این مباحث را بصورت کامل به شما یا نیروی شرکتی شما آموزش بدهیم.برای جزییات بیشتر لطفا با ما در تماس باشید.

اطلاع از سرفصل دوره آموزشی تولید محتوا

 

آینده از آن کسب و کارهای آنلاین است….

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

چگونه یک وبسایت فروشگاهی موفق داشته باشیم؟ چگونه یک وبسایت فروشگاهی موفق داشته باشیم؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

01 آبان 1396

تکنیک های سئو داخلی وب سایت تکنیک های سئو داخلی وب سایت مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

01 تیر 1399

تاثیر طراحی سایت و شبکه های اجتماعی در افزایش مشتری تاثیر طراحی سایت و شبکه های اجتماعی در افزایش مشتری مقالات برندینگ

پدیده تجارت

08 اسفند 1395

خصوصیات طراحی یک بازی حرفه ای اندروید خصوصیات طراحی یک بازی حرفه ای اندروید مقالات موبایل

پدیده تجارت

01 بهمن 1396

آموزش مجازی اندروید اصفهان آموزش مجازی اندروید اصفهان مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

22 اسفند 1398

معرفی ابزار docker معرفی ابزار docker مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

26 آذر 1398

تولید محتوا چیست (Content Production) ؟ تولید محتوا چیست (Content Production) ؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

07 خرداد 1396

تبلیغات اینترنتی و تجارت الکترونیک تبلیغات اینترنتی و تجارت الکترونیک مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

05 دی 1396

طراحی اپلیکیشن و اهمیت آن طراحی اپلیکیشن و اهمیت آن مقالات موبایل

پدیده تجارت

20 فروردین 1401

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مقالات برندینگ

پدیده تجارت

04 آذر 1398

لاراول چیست؟ لاراول چیست؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

20 آذر 1396

متد اسکرام چیست؟ متد اسکرام چیست؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

22 فروردین 1395

دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها برای آموزش تولید محتوای سایت در اصفهان بسته هستند