یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36644146

آموزش تولید محتوای سایت در اصفهان

انتشار 06 خرداد 1396
دیدگاه ها دیدگاه‌ها برای آموزش تولید محتوای سایت در اصفهان بسته هستند
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

تا به حال به این فکر کردید پیامکی که برای هم ارسال میکنید ،عکسی که در فضای مجازی به اشتراک می‌گذراید ،یا متنی که در اینستاگرام می‌نویسید و یا حتی شعارهای تبلیغاتی (چه در حوزه تبلیغات محیطی و چه در فضای دیجیتال مارکتینگ) یک محتوا محسوب می شود و دارای ویژگی های خاصی است ؟

 

در این مقاله کوتاه سعی داریم تا با مفهوم تولید محتوا چیست؟ آشنایی بیشتری پیدا کنیم سپس در قسمت های بعدی  به بحث مختصری در خصوص شعارهای تبلیغاتی ،تولید محتوا در حوزه برند‌‌سازی و دیجیتال مارکتینگ بپردازیم.

شرکت در دوره آموزش تولید محتوا و سرفصل دوره

 

به همین منظور بهتر است ابتدا تعریفی علمی و قابل استناد از مفهوم محتوا را باهم مرور کنیم.

مرکز مطالعات و تحقیقات مشترک وابسته به اتحادیه اروپا به نقل از سازمان توسعه و همکاری اقتصادی OECD مفهوم تولید محتوا چیست؟ را اینگونه خلاصه میکند:

“تولید محتوا مجموعه تمام فعالیت هایی است که منجر به تولید ،توزیع و نشر انواع محتوا از جمله صدا ، متن، موسیقی، ویدیو و سایر خدمات مرتبط با انتقال اطلاعات می شود.

 

با این توضیح مختصر متوجه می شویم محتواها امروزه از قدرت بالایی برخوردار هستند اما نکته اساسی در تولید و نشر آنها دانش لازم برای تشخیص چگونگی انتقال محتوا به مخاطب است پس یک محتوا پرداز موفق به عوامل موثر در تولید محتوا توجه کافی دارد .

 

قدم به قدم تا تولید محتوا

همانطور که یک  نقاش برای کشیدن طرح مورد نظر خود ابتدا خطوط اولیه را ترسیم میکند بعد به کشیدن  طرح نهایی می پردازد تولیدکنندگان محتوا هم باید طرحواره‌هایی برای تولید محتوای مورد نظر در ذهن داشته باشند که اصطلاحا به آنها “ایده” میگوییم.

 

داشتن ایده مناسب  اولین قدم در تولید محتوای مطلوب است همانطور که معروف ترین نقاشان دنیا آثاری مثل گل های آفتابگردان، شام آخر، گرنیکا و … را با همان خطوط در هم و بر هم اولیه به تصویر کشیدند و نهایتا تبدیل به چهره هایی مانند ونگوگ ، داوینچی و پیکاسو شدند  داشتن “ایده ”  خلاقانه هم  جو‌‌پولیزی ، کریستینا هالوارسون و میشاییل باسکار را تبدیل به چهره های برتر حوزه تولید محتوا کرده است.

 

در کنار داشتن ایده مناسب به نکات مهم دیگری هم باید توجه داشت که از جمله آنها میتوان به نوشتن عنوان جذاب ، رعایت اصول نگارشی و شناخت خصوصیات جامعه هدف محتوای مد نظر اشاره کرد .

 

اگر نگاهی به لیست پرفروش ترین کتابها بیندازیم به راحتی درک میکنیم که اکثر مردم کتاب‌هایی را خریداری می کنند  که  عنوان جذاب تری دارند تولید محتوا نیز از این قاعده کلی پیروی میکند عنوان باید به قدری خلاقانه و جذاب باشد که مخاطب تا انتهای مطلب را بدون خستگی و با اشتیاق دنبال کند اصطلاحا “عنوان” حلقه اول زنجیره  محتواست پس عنوان باید موجی ایجاد کند تا دست مخاطب از ابتدای مسیر تا انتهای آن در دست شما باشد .

 

بعد از عنوان ، تولید کننده محتوا باید به دو اصل مهم دیگر هم توجه کند اول اینکه محتوا نباید کپی باشد چرا که بدترین شیوه تولید محتوا کپی کردن و بهترین شیوه آن نوآوری است .دوم اینکه محتوا بهتر است حاوی مطالب معتبر باشد یک محتوا نویس موفق به اندازه کافی روی موضوع مورد نظر تسلط دارد و میتواند به شیوه ای ساده پیام مورد نظر را در حجمی مطلوب ارایه دهد.

 

تولید محتوا اشکال گوناگونی دارد.از تولید محتوای ویدیویی گرفته تا تولید محتوا برای وب سایتها.اما نکته مهم در این بحث توجه به اصول و قواعد اصلی می باشد.چرا که در صورتی که شما طبق این اصول جلو نرفته باشید قطعا روند پیشرفت پروژه شما با شکست مواجه خواهد شد.و اما ما در شرکت پدیده تجارت به عنوان یکی از شرکتهای برتر در زمینه آموزش تولید محتوا در اصفهان توانمندیم با استفاده از تجربیات 7 ساله خود در زمینه طراحی سایت اصفهان این مباحث را بصورت کامل به شما یا نیروی شرکتی شما آموزش بدهیم.برای جزییات بیشتر لطفا با ما در تماس باشید.

اطلاع از سرفصل دوره آموزشی تولید محتوا

 

آینده از آن کسب و کارهای آنلاین است….

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

آموزش طراحی وب سایت از پایه آموزش طراحی وب سایت از پایه مقالات

پدیده تجارت

26 اسفند 1391

بهترین فریم ورک ها برای ایجاد برنامه های وب پیشرفته (PWA) بهترین فریم ورک ها برای ایجاد برنامه های وب پیشرفته (PWA) مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

24 اسفند 1400

واقعیت مجازی VR چیست ؟ واقعیت مجازی VR چیست ؟ مقالات موبایل

پدیده تجارت

17 دی 1398

وظایف مدیر پروژه نرم افزاری وظایف مدیر پروژه نرم افزاری مقالات موبایل

پدیده تجارت

25 فروردین 1395

معرفی سیستم عامل اندروید معرفی سیستم عامل اندروید مقالات موبایل

پدیده تجارت

14 اردیبهشت 1399

Sharedpreferences چیست؟ Sharedpreferences چیست؟ مقالات موبایل

پدیده تجارت

10 بهمن 1397

ترفند های افزایش امنیت شبکه های اجتماعی ترفند های افزایش امنیت شبکه های اجتماعی مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

24 اسفند 1400

تفاوت اپلیکیشن طراحی شده با قالب آماده و قالب اختصاصی تفاوت اپلیکیشن طراحی شده با قالب آماده و قالب اختصاصی مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

10 دی 1396

وظایف مدیر پروژه در طراحی سایت وظایف مدیر پروژه در طراحی سایت مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

14 مرداد 1393

چرا طراحی سایت در اصفهان اهمیت ویژه ای دارد؟ چرا طراحی سایت در اصفهان اهمیت ویژه ای دارد؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

14 اسفند 1395

طراحی وب سایت برای شرکت ها طراحی وب سایت برای شرکت ها مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

12 مهر 1396

دلایل استفاده از موشن گرافیک و ساخت کلیپ تبلیغاتی دلایل استفاده از موشن گرافیک و ساخت کلیپ تبلیغاتی مقالات برندینگ

پدیده تجارت

20 خرداد 1398

دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها برای آموزش تولید محتوای سایت در اصفهان بسته هستند