یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36628509

بایدها و نبایدهای طراحی سایت

انتشار 30 خرداد 1396
دیدگاه ها دیدگاه‌ها برای بایدها و نبایدهای طراحی سایت بسته هستند
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

زمانی که شما متناسب با کسب و کاری که دارید وب سایتی را طراحی می کنید  ،ملزم به رعایت یکسری اصول و قوانین به عنوان بایدها و نباید ها هستید.در این مقاله به بررسی این بایدها و نبایدها می پردازیم.

 

1-اولین مبحثی که مورد توجه کاربرانی که به وب سایت شما مراجعه می کنند قرار میگیرد گرافیک ,شمای سایت و به عبارتی UI (رابط کاربری) و UX (تجربه کاربری) به کار رفته در وب سایت شما می باشد. چشمگیر بودن صفحه سایت و نمایش بزرگی و کیفیت کار شما نسبت به رقبایتان در یک دید, بدون در نظر گرفتن محتوای سایت باعث جذب کاربر و حتی تبدیل شدن کاربر به مشتری بالقوه و یا رد وب سایت و کسب و کار شما از دید آنها خواهد شد.

 

2-در همان مبحث گرافیک وب سایت , در طراحی وبسایت و معرفی برندتان سعی کنید از همان رنگهای سازمانی خود در طراحی استفاده کنید البته اگر تعداد رنگها زیاد است آنها را بایستی محدود کنید. در صورتی که رنگ سازمانی برای برند خود انتخاب نکرده اید بهتر است این کار را از الان شروع کنید و رنگهای مناسب کسب و کار خود را برگزینید و باز هم در طراحی از آنها استفاده کنید. یکپارچگی سازمان و برند شما مهمترین اصل در ساخت برندتان می باشد.

 

3-نکته حائز اهمیت دیگر نوع فونت وب سایت شما می باشد. شاید به دید شما فونت مسئله ی پیش پا افتاده ای در طراحی باشد و به طور شانسی هر فونتی را انتخاب کنیم اهمیت چندانی نخواهد داشت ولی این باور کاملا اشتباه است, استفاده از فونت های مناسب در طراحی وب سایت تاثیر شایانی به ماندگاری کاربران در وب سایتتان و سهولت مطالعه محتوای سایت خواهد داشت.

 

4-نحوه ی چیدمان وب سایت شما بسیار مهم می باشد که هنگام ورود , کاربران به راحتی به موارد موردنیاز خود دسترسی پیدا کنند و در پیداکردن نیازشان دچار سردرگمی در بین تعداد زیاد صفحات نشوند.

 

5-سرعت بارگزاری صفحات وب سایت نیز بایستی موردتوجه قرار گیرد زیرا دیگر کاربران فرصت زیادی برای لود شدن وب سایت شما قرارنمیدهند و به سرعت از وب سایت شما خارج شده و به وب سایتهای دیگر مراجعه می کنند که این امر نیز با استفاده از تصاویر باکیفیت ولی با حجم کم و مناسب و همچنین بهینه سازی کدهای وب سایتتان میسر می شود.

 

6-در نگارش محتوای مطالب وب سایتتان بایستی به نکاتی مانند استفاده از پاراگراف و جملات کوتاه توجه کنید, در درج مقالات نباید از کپی برداری از وب سایتهای دیگر استفاده کنید زیرا باعث از بین رفتن سئوی وب سایتتان خواهید شد, بایستی مقالات شما یکتا باشد و توسط خود شما نگارش شده باشد, همچنین برای سئوی مفالاتتان تعداد کارکترهای آن نباید کمتر از 300 باشد.

 

ما در شرکت پدیده تجارت به عنوان یکی از شرکتهای رسمی طراحی سایت اصفهان آمادگی داریم کلیه سفارشات طراحی سایت شما را با بهتربن کیفیت و بالاترین خدمات انجام دهیم.

 

از شنیدن صدای گرم شما خوشحال می شویم

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

طراحی سایت توسط شخص برنامه نویس یا شرکت برنامه نویس؟ طراحی سایت توسط شخص برنامه نویس یا شرکت برنامه نویس؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

15 آبان 1396

چگونه تمامی بازدیدکنندگان را به وبسایت خود رهنمود کنیم؟ چگونه تمامی بازدیدکنندگان را به وبسایت خود رهنمود کنیم؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

25 آبان 1396

مراحل طراحی اپلیکیشن ios مراحل طراحی اپلیکیشن ios مقالات موبایل

پدیده تجارت

12 آبان 1398

روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

15 فروردین 1401

چگونه لغزش دوربین را در افترافکت بگیریم؟ چگونه لغزش دوربین را در افترافکت بگیریم؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

20 اردیبهشت 1397

3 نکته در مورد شرکت های طراحی سایت در اصفهان که باید بدانید! 3 نکته در مورد شرکت های طراحی سایت در اصفهان که باید بدانید! مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

04 تیر 1397

پایگاه داده چیست ؟ پایگاه داده چیست ؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

04 دی 1398

مزایای آموزش اندروید در کلاس خصوصی مزایای آموزش اندروید در کلاس خصوصی مقالات موبایل

پدیده تجارت

07 آذر 1396

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مقالات برندینگ

پدیده تجارت

04 آذر 1398

لینک سازی داخلی چیست ؟  تاثیر لینک های داخلی بر سئو لینک سازی داخلی چیست ؟ تاثیر لینک های داخلی بر سئو مقالات سئو

پدیده تجارت

24 اسفند 1400

وب اپلیکیشن پیش رونده PWA چیست ؟ وب اپلیکیشن پیش رونده PWA چیست ؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

16 فروردین 1401

دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها برای بایدها و نبایدهای طراحی سایت بسته هستند

پشتیبانی آنلاین است
ارسال در واتساپ