یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36644146

بایدها و نبایدهای طراحی سایت

انتشار 30 خرداد 1396
دیدگاه ها دیدگاه‌ها برای بایدها و نبایدهای طراحی سایت بسته هستند
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

زمانی که شما متناسب با کسب و کاری که دارید وب سایتی را طراحی می کنید  ،ملزم به رعایت یکسری اصول و قوانین به عنوان بایدها و نباید ها هستید.در این مقاله به بررسی این بایدها و نبایدها می پردازیم.

 

1-اولین مبحثی که مورد توجه کاربرانی که به وب سایت شما مراجعه می کنند قرار میگیرد گرافیک ,شمای سایت و به عبارتی UI (رابط کاربری) و UX (تجربه کاربری) به کار رفته در وب سایت شما می باشد. چشمگیر بودن صفحه سایت و نمایش بزرگی و کیفیت کار شما نسبت به رقبایتان در یک دید, بدون در نظر گرفتن محتوای سایت باعث جذب کاربر و حتی تبدیل شدن کاربر به مشتری بالقوه و یا رد وب سایت و کسب و کار شما از دید آنها خواهد شد.

 

2-در همان مبحث گرافیک وب سایت , در طراحی وبسایت و معرفی برندتان سعی کنید از همان رنگهای سازمانی خود در طراحی استفاده کنید البته اگر تعداد رنگها زیاد است آنها را بایستی محدود کنید. در صورتی که رنگ سازمانی برای برند خود انتخاب نکرده اید بهتر است این کار را از الان شروع کنید و رنگهای مناسب کسب و کار خود را برگزینید و باز هم در طراحی از آنها استفاده کنید. یکپارچگی سازمان و برند شما مهمترین اصل در ساخت برندتان می باشد.

 

3-نکته حائز اهمیت دیگر نوع فونت وب سایت شما می باشد. شاید به دید شما فونت مسئله ی پیش پا افتاده ای در طراحی باشد و به طور شانسی هر فونتی را انتخاب کنیم اهمیت چندانی نخواهد داشت ولی این باور کاملا اشتباه است, استفاده از فونت های مناسب در طراحی وب سایت تاثیر شایانی به ماندگاری کاربران در وب سایتتان و سهولت مطالعه محتوای سایت خواهد داشت.

 

4-نحوه ی چیدمان وب سایت شما بسیار مهم می باشد که هنگام ورود , کاربران به راحتی به موارد موردنیاز خود دسترسی پیدا کنند و در پیداکردن نیازشان دچار سردرگمی در بین تعداد زیاد صفحات نشوند.

 

5-سرعت بارگزاری صفحات وب سایت نیز بایستی موردتوجه قرار گیرد زیرا دیگر کاربران فرصت زیادی برای لود شدن وب سایت شما قرارنمیدهند و به سرعت از وب سایت شما خارج شده و به وب سایتهای دیگر مراجعه می کنند که این امر نیز با استفاده از تصاویر باکیفیت ولی با حجم کم و مناسب و همچنین بهینه سازی کدهای وب سایتتان میسر می شود.

 

6-در نگارش محتوای مطالب وب سایتتان بایستی به نکاتی مانند استفاده از پاراگراف و جملات کوتاه توجه کنید, در درج مقالات نباید از کپی برداری از وب سایتهای دیگر استفاده کنید زیرا باعث از بین رفتن سئوی وب سایتتان خواهید شد, بایستی مقالات شما یکتا باشد و توسط خود شما نگارش شده باشد, همچنین برای سئوی مفالاتتان تعداد کارکترهای آن نباید کمتر از 300 باشد.

 

ما در شرکت پدیده تجارت به عنوان یکی از شرکتهای رسمی طراحی سایت اصفهان آمادگی داریم کلیه سفارشات طراحی سایت شما را با بهتربن کیفیت و بالاترین خدمات انجام دهیم.

 

از شنیدن صدای گرم شما خوشحال می شویم

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

شش نکته که بهتر است برای طراحی یک سایت وردپرس بدانید!! شش نکته که بهتر است برای طراحی یک سایت وردپرس بدانید!! مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

13 تیر 1398

چگونه در فضای مجازی برند شویم؟ چگونه در فضای مجازی برند شویم؟ مقالات برندینگ

پدیده تجارت

13 اردیبهشت 1396

اشتباهات رایج در پروسه طراحی و تولید اپلیکیشن های اندروید چیست؟ اشتباهات رایج در پروسه طراحی و تولید اپلیکیشن های اندروید چیست؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

08 مهر 1397

تفاوت اپلیکیشن طراحی شده با قالب آماده و قالب اختصاصی تفاوت اپلیکیشن طراحی شده با قالب آماده و قالب اختصاصی مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

10 دی 1396

آموزش مجازی طراحی سایت اصفهان آموزش مجازی طراحی سایت اصفهان مقالات برندینگ

پدیده تجارت

09 فروردین 1399

همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ اصفهان همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ اصفهان مقالات برندینگ

پدیده تجارت

26 شهریور 1398

تولید محتوای آموزشی چیست؟ تولید محتوای آموزشی چیست؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

21 فروردین 1401

آموزش فلاتر Flutter اصفهان آموزش فلاتر Flutter اصفهان مقالات موبایل

پدیده تجارت

08 مرداد 1398

ویژگیهای جوملا ویژگیهای جوملا مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

24 شهریور 1392

طراحی نرم افزارهای تحت ویندوز طراحی نرم افزارهای تحت ویندوز

پدیده تجارت

04 تیر 1392

آشنایی با نحوه کار keyfream در نرم افزار After Effects آشنایی با نحوه کار keyfream در نرم افزار After Effects مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

25 شهریور 1397

دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها برای بایدها و نبایدهای طراحی سایت بسته هستند