یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36628509

دیجیتال مارکتر کیست ؟

انتشار 16 فروردین 1401
دیدگاه ها 0
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

با همگانی شدن و دسترسی راحت و سریع اقشار مختلف جامعه و کسب و کار ها به اینترنت (کسب و کارهای آنلاین) ، بازاریابی از حالت سنتی و زبان به زبان و سبک پوستر های کاغذی و تبلیغات روزنامه ای به سمت دنیای آنلاین حرکت کرده است , شما از  کانال های گوناگون ،مانند وب سایت, اینستاگرام ، لینک دین ، تلگرام ایمیل و  موارد دیگر میتونید بازاریابی کنید.دیجیتال مارکتینگ اولین روش بازاریابی دیجیتال بوده و برخلاف باور بسیاری از مردم, یک شیوه جدید و نو ظهور نیست.زمان و مکان و در دسترس بودن جز مهم ترین پایه های بازاریابی محسوب میشه که شما برای فروش محصول و یا ارائه خدماتتون بایستی توجه ویژه به آن داشته باشید .اینکه شما محصول یا خدماتتان را به موقع و در زمان مناسب به مشتریتان برسانید و کاملا در دسترس او باشد هم نکته ی بسیار مهمی است که خیلی از صاحبان کسب و کار از آن غافل هستند.برسی مدل آیدا در دیجیتال مارکتینگ 

 همین الان بیشترین استفاده مردم از اینترنت  و دنیای دیجیتال است و در نتیجه مکان بسیار مناسبی برای ارائه و دیده شدن محصول و خدمات شما محسوب میشه.

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

  تعاریف گوناگونی در مورد معنی دیجیتال مارکتینگ هست، دیجیتال ماکتینگ یا بازاریابی دیجیتال در واقع همون بازاریابی سنتی است با این تفاوت که در بازاریابی دیجیتال از وسایل دیجیتال استفاده می شود ولی در هر دو سبک بازاریابی، هدف یکسانی وجود دارد.

دیجیتال مارکتینک درواقع , تلاش برای ایجاد ارتباط و شناسایی طیفی از مشتریان هدف و بازاریابی و فروش محصول و خدمات مورد نظر

نقش شبکه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ 

دیجیتال مارکتر کیست ؟

بدون شک تمام کسب و کارهای اینترنتی که فروش خوبی دارند یکی از  مهم ترین اصول موفقیت را رعایت کردند ،داشتن کارشناس یا تیم دیجیتال ماکتینگ حرفه ای :

*دیجیتال مارکتر در واقع سر هرم و رهبر بازاریابی یک  شرکت است.

یک تیم دیجیتال ماکتینگ شامل سئو کار ، بازریاب محتوا ،بازاریاب شبکه های اجتماعی است که ارتباط و هماهنگ کردن قسمت های مختلف تیم بر عهده یک دیجیتال مارکتر است .

شناسایی بهترین کانال های ارتباطی و استفاده درست از آنها برای جذب مشتری هدف و آگاه سازی  از برند مورد نظر و برسی عملکرد شرکت در هر کدوم از این کانال ها بر عهده یک دیجیتال مارکتر استدیجیتال برندینگ چیست؟

مهارت های ضروری یک دیجیتال ماکتر چیست ؟

1. توانایی تجزیه و تحلیل داده ها و ترسیم بینش

رشد بازاریابی دیجیتال حجم بی شماری از داده ها را ایجاد کرده است. در حال حاضر ، بازاریابان به نحوه عملکرد کمپین ها و رفتار مصرف کنندگان دسترسی بیشتری دارند. برای درک این حجم عظیم از داده و اطلاعات ، بازاریابان دیجیتال باید بر تجزیه و تحلیل داده ها تسلط داشته باشند.

تجزیه و تحلیل داده های بازاریابی دیجیتال فراتر از تجزیه و تحلیل وب و عملکرد وب سایت است. بازاریابان دیجیتال باید در نحوه شکل دهی و هدایت تجربیات مشتری به سیستم عامل ها و کانال ها به خوبی آگاه باشند. آنها باید به چندین ابزار از جمله Google Analytics ، Google Ads ، مدیران تبلیغات Facebook و تبادلات تبلیغاتی مختلف مسلط شوند. اگر کسب و کار آنها داده های اضافی مشتری را جمع آوری کند ، ممکن است نیاز به تسلط بر Excel و SQL داشته باشند تا درخواست ها را در برابر داده ها و کشف بینش ها انجام دهند.

با استفاده از این داده ها ، بازاریابان دیجیتالی می توانند این اکتشاف مشتری را ردیابی کرده و بینشی در مورد کارکردن و آنچه منجر به تبدیل می شود ، ارائه دهند. آنها قادر خواهند بود ببینند چه کمپین هایی مشتریان ارزشمند را هدایت می کند و کدام تلاش ها بازدهی بازگشت سرمایه را به دنبال ندارد.

بازاریابان باید تجزیه و تحلیل داده ها و تشخیص فرصت های تجاری را راحت کنند. این اقدام نیاز  به تجزیه و تحلیل داده ها دارد – توانایی گرفتن داده های خام و تبدیل آنها به استراتژی های تجاری. آنها باید داستان هایی با این داده ها برای الهام بخشیدن به عمل بیان کنند. Google Analytics مجموعه کاملی از ابزارها را برای کمک به توسعه مهارت های بازاریابی تحلیلی ارائه می دهد.

تحلیلگران بازاریابی با داده های ساختار یافته و داده های بدون ساختار کار خواهند کرد. داده های ساختار یافته ، که به عنوان داده های کمی نیز شناخته می شوند ، شامل حقایق و اعدادی است که نرم افزار می تواند آنها را جمع آوری و سفارش دهد. داده های بدون ساختار ، که داده های کیفی نیز نامیده می شوند ، شامل گزینه های ذهنی درباره نام تجاری شما مانند پاسخ های نظرسنجی ، نظرات وبلاگ یا نظرات رسانه های اجتماعی است.همه چیز درباره ی دیجیتال مارکتینگ اصفهان 

 SEO -2 یا بهینه سازی موتورهای جستجو

بهینه سازی موتورهای جستجو یا SEO به هیچ وجه یک مهارت بازاریابی دیجیتال جدید نیست. با این حال ، یک متخصص بازاریابی دیجیتال باید SEO را بشناسد. این یک راه قوی برای کمک به رشد ارگانیک سازمان شما است. وقتی محتوای ارزشمندی را به طور مداوم منتشر می کنید ، موتورهای جستجو مانند Google می توانند در صورت ضروری بودن وب سایت شما را تفسیر کنند و می توانند صفحه نتایج موتور جستجو یا SERP را در اولویت قرار دهند.

ایجاد استراتژی های بازاریابی دیجیتال ، تحقیق در مورد کلمات کلیدی ، محتوای ارزشمند ، ساختار مناسب ، ایجاد لینک در پشت و رفع خطاهای سایت ، همگی بخشی از فرایند سئو هستند. در سال 2021 SEO،به طور متوسط ​​14 درصد از جستجوی ارگانیک را تبدیل می کند. اگر به دنبال بهبود مهارت های بازاریابی دیجیتال خود هستید یا در این زمینه کار خود را آغاز می کنید ، SEO یک مکان عالی برای شروع است.

برخی از مهارت هایی که می توانید تحت SEO انجام دهید به شرح زیر است:

*تسلط به SEO محلی

*قابلیت ارتقا رتبه بندی روی صفحه

*آشنایی با سئوی داخلی و خارج از صفحه

*مهارت های ایجاد لینک

*با آخرین به روزرسانی های سئو به روز باشید

برخی از ابزارهای متداول SEO در زیر ذکر شده است:

1-کنسول جستجوی Google

2-ابزار SEMASH:

یکی از ابزارهای بسیار کلیدی در تجریه و تحلیل کلمات کلیدی وب سایت شما.

3-اهرفس

4-MOZ

5-Google trend

6-yoast seo

7-تجزیه و تحلیل ترافیک گوگلشبکه های اجتماعی چه تاثیری بر روی دیجیتال مارکتینگ دارند ؟

3. مهارت های UX و درک تجربه مشتری

بازاریابی دیگر فقط این نیست که مشتری را به خرید وادار کند. این در حال حاضر شامل تجربیاتی است که پس از فروش از جمله onboarding ، ارتباطات و حتی افزایش قیمت ادامه می یابد. به دلیل این تلاش مداوم برای حفظ و ارتقاء مشتریان فعلی ، بازاریابان باید تجربه کامل مشتری را درک کرده و ایده هایی را در مورد بهترین UX و CX ارائه دهند .

بازاریابان باید مشتری ، خواسته ها ، نیازها و نقاط ضعف شان  را به طور کامل درک کنند. سپس  باید آنها از طریق افزایش آگاهی از محصول یا خدمات آگاه کنند در نتیجه مشتری که یکبار  به شما مراجعه کرده به دلیل تجربه و حس خوبی که از  خدمات  محصولات و پشتبانی پیدا کرده مجاب میشه که مجدد به شما مراجعه بکند و به مشتری دائمی  شما تبدیل میشود .

سرانجام ، بازاریابان دیجیتال باید همچنان از مشتریان فعلی و قدیمی در مورد اینکه چرا محصول نیازهای آنها را برآورده می کند یا خیر ، بازخورد دریافت کنند. این اطلاعات ارزشمند را می توان در مواد بازاریابی برای بهبود تجربه دیجیتالی ارائه شده به مشتریان جدید استفاده کرد.اقتصاد دیجیتالی چیست و مزایای آن در کسب و کار های آنلاین کدام اند ؟

کلام آخر 

بازاریابان دیجیتال یادگیرندگان مادام العمر هستند

آینده توسعه مهارت های بازاریابی دیجیتال همچنان مبتنی بر داده و رقابتی خواهد بود. بازاریابان دیجیتال باید به خلاقیت در محتوای تولید شده خود ادامه دهند ، اما همچنین به مهارت ها و ابزارهایی برای اندازه گیری موفقیت  نیاز دارند.

ایجاد مهارت های شما بخش مهمی از موفقیت در زمینه فعالیت های بازاریابی شما است. درک نحوه ایجاد استراتژی های بازاریابی ، نحوه ادغام هر قسمت از قیف خود و نحوه گزارش نتایج خود و… اطمینان می دهد که به نتایج مورد نظر خود می رسید.

تیم دیجیتال ماکتینگ پدیده با ارائه بهترین راهکار ها  در جلسات مشاوره ا ی و نگارش استراتژی  ایده و استارتاپ شما همراه شما عزیزان در مسیر راه اندازی تا موفقیت می باشد .

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

پرسونای خریدار چیست؟ پرسونای خریدار چیست؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

16 فروردین 1401

چه کسانی باید برنامه نویسی را یادبگیرند؟ چه کسانی باید برنامه نویسی را یادبگیرند؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

05 شهریور 1396

طراحی سایت پزشکی طراحی سایت پزشکی مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

12 مهر 1396

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ مقالات برندینگ

پدیده تجارت

12 تیر 1398

چگونه بارگذاری صفحات سایت را بالا ببریم؟ چگونه بارگذاری صفحات سایت را بالا ببریم؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

13 آبان 1396

داستان سرایی چیست و چه کاربردی دارد؟ داستان سرایی چیست و چه کاربردی دارد؟ مقالات شبکه های اجتماعی

پدیده تجارت

16 فروردین 1401

آینده از آن کسب وکارهای آنلاین است آینده از آن کسب وکارهای آنلاین است مقالات برندینگ

پدیده تجارت

04 تیر 1396

لوکال هاست (localhost) چیست ؟ لوکال هاست (localhost) چیست ؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

20 اردیبهشت 1399

ساخت ویدیو تبلیغاتی در اصفهان ساخت ویدیو تبلیغاتی در اصفهان مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

24 اسفند 1400

مزایای بازاریابی ایمیلی چیست ؟ مزایای بازاریابی ایمیلی چیست ؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

28 دی 1398

برنامه نویسی جاوا در اصفهان برنامه نویسی جاوا در اصفهان مقالات

پدیده تجارت

08 بهمن 1396

آموزش نصب پلاگین در اندروید استودیو آموزش نصب پلاگین در اندروید استودیو مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

30 اردیبهشت 1397

دیدگاه کاربران

0

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها