یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36628509

ذخیره-سازی-اشیا-object-storage-چیست؟

انتشار 24 اسفند 1400
دیدگاه ها 0
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

ذخیره تصویر چه کم چه زیاد، ویدئو یا متن نیاز به این دارد که برنامه نویس راهکاری برای ذخیره و بازیابی محتوا، لاگ ها و Backupهایی که توسط کاربر تولید شده اند، بیابد.  امروزه با پیاده سازی ها و Containerهای پیچیده و زیرساخت های کوتاه مدت، دیگر زمان آن گذشته است که فایل را فقط بر روی یک سرور ذخیره کنیم. ارائه دهندگان سرویس کلود، برای تامین نیازهای نوین ذخیره سازی در پیاده سازی نرم افزارها، تدابیری اندیشیده اند.
این راهکارها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند Object Storage و Block Storage.
که در این مقاله ما به ذخیره سازی اشیا ( Object Storage ) چیست؟ و چه کاربردی دارد و مزیت آن صحبت کنیم

یک آغازگر در ذخیره سازی پرونده

ذخیره سازی پرونده ( File Storage ) برای مدت زمان بیشتری از ذخیره سازی اشیا ( Object Storage )  مورد توجه  قرار میگرفت و چیزی است که اکثر مردم با آن آشنایی دارند. شما پرونده ها / داده های خود را نام می برید ، آنها را در پوشه ها قرار می دهید ، و می توانید آنها را در پوشه های بیشتری طبقه بندی کنید تا یک مسیر تعیین شده ایجاد کنید. به این ترتیب ، پرونده ها به صورت سلسله مراتبی ، با فهرست ها و زیر فهرست ها ، سازماندهی می شوند.

همچنین هر پرونده دارای مجموعه محدودی از فراداده مرتبط با آن است ، مانند نام فایل ، تاریخ ایجاد و تاریخ آخرین تغییر آن این کار تا حدی بسیار خوب عمل می کند ، اما با افزایش ظرفیت ، مدل پرونده به دو دلیل سنگین می شود. اول ، عملکرد فراتر از یک ظرفیت خاص آسیب می بیند. سیستم NAS خود دارای قدرت پردازش محدودی است و پردازنده را به یک گلوگاه تبدیل می کند. عملکرد همچنین با پایگاه داده گسترده – جداول جستجوی فایل – که همراه با رشد ظرفیت هستند ، آسیب می بیند.

ذخیره سازی اشیا ( Object Storage ) چیست؟

ذخیره سازی  شیObject  که به آن ذخیره سازی مبتنی بر شی ( Object Storage )  نیز گفته می شود ، استراتژی ای است که ذخیره داده ها را به عنوان واحدهای مجزا ، به نام اشیا objects ، مدیریت و دستکاری می کند. این اشیا در یک انبار نگهداری می شوند و درون پرونده های داخل پوشه های دیگر نیستند. در عوض ، ذخیره سازی اشیا داده هایی را تشکیل می دهد که یک پرونده را تشکیل می دهند ، تمام فراداده مربوطه خود را به آن پرونده اضافه می کنند و یک شناسه سفارشی ضمیمه می کنند.

ذخیره سازی شی فراداده جامع را به پرونده اضافه می کند ، ساختار فایل طبقه بندی شده مورد استفاده در ذخیره سازی پرونده را از بین می برد و همه چیز را در یک فضای آدرس مسطح قرار می دهد که به آن فضای ذخیره سازی می گویند. این فراداده از این جهت که تجزیه و تحلیل عمیقی در مورد کاربرد و عملکرد داده ها در مجموعه ذخیره سازی دارد ، رمز موفقیت ذخیره سازی اشیا است.

ذخیره سازی اشیا ( Object Storage ) در مقابل ذخیره سازی پرونده در مقابل ذخیره سازی بلوک

ذخیره سازی اشیا هر داده را می گیرد و به عنوان یک شی design تعیین می کند. داده ها در انبارهای جداگانه در مقابل پرونده های موجود در پوشه ها نگهداری می شوند و همراه با فراداده مرتبط و یک شناسه منحصر به فرد برای تشکیل یک ذخیره سازی ذخیره می شوند.

ذخیره سازی پرونده داده ها را به عنوان یک اطلاعات واحد در یک پوشه ذخیره می کند تا به سازماندهی آن در میان داده های دیگر کمک کند. به این روش ذخیره سازی سلسله مراتبی نیز گفته می شود که از نحوه ذخیره سازی پرونده های کاغذی تقلید می کند. در صورت نیاز به دسترسی به داده ها ، سیستم رایانه شما باید مسیر یافتن آنها را بشناسد.

ذخیره سازی بلوک ، یک فایل را به صورت بلوک های جداگانه از داده ها جدا می کند و سپس این بلوک ها را به عنوان قطعات جداگانه ذخیره می کند. هر قطعه از آدرس دارای آدرس متفاوتی است ، بنابراین نیازی به ذخیره سازی در ساختار پرونده نیست.

مزایای ذخیره سازی اشیا ( Object Storage ) چیست؟

اکنون که توضیح دادیم ذخیره سازی اشیا ( Object Storage ) چیست؟، چه فوایدی دارد؟

تجزیه و تحلیل داده بزرگتر ذخیره سازی شی توسط فراداده انجام می شود و با این سطح از طبقه بندی برای هر داده ، فرصت برای تجزیه و تحلیل بسیار بیشتر است.

مقیاس پذیری بی نهایت. برای همیشه به افزودن داده ادامه دهید. هیچ محدودیتی وجود ندارد

بازیابی سریعتر داده ها به دلیل ساختار دسته بندی شده در ذخیره سازی اشیا و عدم سلسله مراتب پوشه ، می توانید اطلاعات خود را خیلی سریعتر بازیابی کنید.

کاهش در هزینه. به دلیل ماهیت گسترده ذخیره سازی اشیا ، ذخیره تمام داده های شما هزینه کمتری دارد.

بهینه سازی منابع. از آنجا که ذخیره سازی شی دارای سلسله مراتب بایگانی نیست و فراداده ها کاملاً قابل تنظیم هستند ، محدودیت های بسیار کمتری نسبت به ذخیره سازی پرونده یا بلوک وجود دارد.

موارد استفاده از ذخیره سازی اشیا ( Object Storage ) چیست؟

موارد مختلفی برای ذخیره سازی شی وجود دارد. به عنوان مثال ، می تواند به روش های زیر به شما کمک کند:

رسانه های غنی را تحویل دهید. با استفاده از راهکارهای پیشرو در صنعت برای مدیریت داده های بدون ساختار ، گردش کار را تعریف کنید. هزینه های خود را برای رسانه های ثروتمند توزیع شده جهانی کاهش دهید.

محتوای توزیع شده را مدیریت کنید. ارزش داده های خود را در طول چرخه عمر خود بهینه کنید و خدمات ذخیره سازی رقابتی ارائه دهید.

اینترنت اشیا (IoT) را در آغوش بگیرید. داده های ماشین به ماشین را به طور کارآمد مدیریت کنید ، از هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل پشتیبانی کنید و هزینه و زمان فرآیند طراحی را فشرده کنید..

نمونه هایی از ذخیره سازی اشیا ( Object Storage ) چیست؟

ذخیره سازی شی موارد مختلفی برای استفاده دارد که نیاز به مقیاس سازی ذخیره داده ها تا پتابایت و بیشتر از آن دارد ، در حالی که همه در سطح بالایی از قابلیت دسترسی و عملکرد باقی می مانند.

داده هایی که از ذخیره سازی شی بیشترین سود را دارند شامل موارد زیر است:

داده های غیر ساختاری مانند موسیقی ، تصاویر و فیلم ها

از پرونده ها پشتیبان گیری و ثبت کنید

مجموعه بزرگی از داده های تاریخی

پرونده های بایگانی شده

از این لیست به راحتی می توان فهمید که ذخیره سازی اشیا value برای سازمانها چه ارزشی دارد. به عنوان مثال پشتیبان گیری و بایگانی برای بازیابی فاجعه بسیار مهم است. از مجموعه داده های تاریخی می توان برای اجرای تجزیه و تحلیل داده های بزرگ در منابعی مانند وب سایت های تجارت الکترونیکی ، وب سایت های رسانه های اجتماعی ، حسگرهای اینترنت اشیا و موارد دیگر استفاده کرد.

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

تبلیغات محیطی چیست؟ تبلیغات محیطی چیست؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

23 فروردین 1401

قیمت طراحی سایت در اصفهان قیمت طراحی سایت در اصفهان مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

14 شهریور 1395

یادگیری اندروید و کسب درآمد از آن یادگیری اندروید و کسب درآمد از آن مقالات موبایل

پدیده تجارت

08 تیر 1398

مهارت های برنامه نویس فرانت اند و بک اند مهارت های برنامه نویس فرانت اند و بک اند مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

23 آذر 1398

معرفی پوشه های وردپرس معرفی پوشه های وردپرس مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

13 آذر 1398

صفر تا صد اینفلوئنسرمارکتینگ صفر تا صد اینفلوئنسرمارکتینگ مقالات برندینگ

پدیده تجارت

06 فروردین 1399

صفر تا صد راه اندازی استارت آپ در اصفهان صفر تا صد راه اندازی استارت آپ در اصفهان مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

24 اسفند 1400

React Native چیست؟ React Native چیست؟ مقالات موبایل

پدیده تجارت

11 اسفند 1397

framework یا فریمورک چیست و چه کاربردی دارد؟ framework یا فریمورک چیست و چه کاربردی دارد؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

16 تیر 1397

معرفی RatingBar و پیاده سازی آن در اندروید استودیو معرفی RatingBar و پیاده سازی آن در اندروید استودیو مقالات موبایل

پدیده تجارت

28 خرداد 1397

دیدگاه کاربران

0

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ثبت نام «دوره دیجیتال مارکتینگ کمبو» آغاز شد !