یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36644146

ذخیره-سازی-اشیا-object-storage-چیست؟

انتشار 24 اسفند 1400
دیدگاه ها 0
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

ذخیره تصویر چه کم چه زیاد، ویدئو یا متن نیاز به این دارد که برنامه نویس راهکاری برای ذخیره و بازیابی محتوا، لاگ ها و Backupهایی که توسط کاربر تولید شده اند، بیابد.  امروزه با پیاده سازی ها و Containerهای پیچیده و زیرساخت های کوتاه مدت، دیگر زمان آن گذشته است که فایل را فقط بر روی یک سرور ذخیره کنیم. ارائه دهندگان سرویس کلود، برای تامین نیازهای نوین ذخیره سازی در پیاده سازی نرم افزارها، تدابیری اندیشیده اند.
این راهکارها معمولا به دو دسته تقسیم می شوند Object Storage و Block Storage.
که در این مقاله ما به ذخیره سازی اشیا ( Object Storage ) چیست؟ و چه کاربردی دارد و مزیت آن صحبت کنیم

یک آغازگر در ذخیره سازی پرونده

ذخیره سازی پرونده ( File Storage ) برای مدت زمان بیشتری از ذخیره سازی اشیا ( Object Storage )  مورد توجه  قرار میگرفت و چیزی است که اکثر مردم با آن آشنایی دارند. شما پرونده ها / داده های خود را نام می برید ، آنها را در پوشه ها قرار می دهید ، و می توانید آنها را در پوشه های بیشتری طبقه بندی کنید تا یک مسیر تعیین شده ایجاد کنید. به این ترتیب ، پرونده ها به صورت سلسله مراتبی ، با فهرست ها و زیر فهرست ها ، سازماندهی می شوند.

همچنین هر پرونده دارای مجموعه محدودی از فراداده مرتبط با آن است ، مانند نام فایل ، تاریخ ایجاد و تاریخ آخرین تغییر آن این کار تا حدی بسیار خوب عمل می کند ، اما با افزایش ظرفیت ، مدل پرونده به دو دلیل سنگین می شود. اول ، عملکرد فراتر از یک ظرفیت خاص آسیب می بیند. سیستم NAS خود دارای قدرت پردازش محدودی است و پردازنده را به یک گلوگاه تبدیل می کند. عملکرد همچنین با پایگاه داده گسترده – جداول جستجوی فایل – که همراه با رشد ظرفیت هستند ، آسیب می بیند.

ذخیره سازی اشیا ( Object Storage ) چیست؟

ذخیره سازی  شیObject  که به آن ذخیره سازی مبتنی بر شی ( Object Storage )  نیز گفته می شود ، استراتژی ای است که ذخیره داده ها را به عنوان واحدهای مجزا ، به نام اشیا objects ، مدیریت و دستکاری می کند. این اشیا در یک انبار نگهداری می شوند و درون پرونده های داخل پوشه های دیگر نیستند. در عوض ، ذخیره سازی اشیا داده هایی را تشکیل می دهد که یک پرونده را تشکیل می دهند ، تمام فراداده مربوطه خود را به آن پرونده اضافه می کنند و یک شناسه سفارشی ضمیمه می کنند.

ذخیره سازی شی فراداده جامع را به پرونده اضافه می کند ، ساختار فایل طبقه بندی شده مورد استفاده در ذخیره سازی پرونده را از بین می برد و همه چیز را در یک فضای آدرس مسطح قرار می دهد که به آن فضای ذخیره سازی می گویند. این فراداده از این جهت که تجزیه و تحلیل عمیقی در مورد کاربرد و عملکرد داده ها در مجموعه ذخیره سازی دارد ، رمز موفقیت ذخیره سازی اشیا است.

ذخیره سازی اشیا ( Object Storage ) در مقابل ذخیره سازی پرونده در مقابل ذخیره سازی بلوک

ذخیره سازی اشیا هر داده را می گیرد و به عنوان یک شی design تعیین می کند. داده ها در انبارهای جداگانه در مقابل پرونده های موجود در پوشه ها نگهداری می شوند و همراه با فراداده مرتبط و یک شناسه منحصر به فرد برای تشکیل یک ذخیره سازی ذخیره می شوند.

ذخیره سازی پرونده داده ها را به عنوان یک اطلاعات واحد در یک پوشه ذخیره می کند تا به سازماندهی آن در میان داده های دیگر کمک کند. به این روش ذخیره سازی سلسله مراتبی نیز گفته می شود که از نحوه ذخیره سازی پرونده های کاغذی تقلید می کند. در صورت نیاز به دسترسی به داده ها ، سیستم رایانه شما باید مسیر یافتن آنها را بشناسد.

ذخیره سازی بلوک ، یک فایل را به صورت بلوک های جداگانه از داده ها جدا می کند و سپس این بلوک ها را به عنوان قطعات جداگانه ذخیره می کند. هر قطعه از آدرس دارای آدرس متفاوتی است ، بنابراین نیازی به ذخیره سازی در ساختار پرونده نیست.

مزایای ذخیره سازی اشیا ( Object Storage ) چیست؟

اکنون که توضیح دادیم ذخیره سازی اشیا ( Object Storage ) چیست؟، چه فوایدی دارد؟

تجزیه و تحلیل داده بزرگتر ذخیره سازی شی توسط فراداده انجام می شود و با این سطح از طبقه بندی برای هر داده ، فرصت برای تجزیه و تحلیل بسیار بیشتر است.

مقیاس پذیری بی نهایت. برای همیشه به افزودن داده ادامه دهید. هیچ محدودیتی وجود ندارد

بازیابی سریعتر داده ها به دلیل ساختار دسته بندی شده در ذخیره سازی اشیا و عدم سلسله مراتب پوشه ، می توانید اطلاعات خود را خیلی سریعتر بازیابی کنید.

کاهش در هزینه. به دلیل ماهیت گسترده ذخیره سازی اشیا ، ذخیره تمام داده های شما هزینه کمتری دارد.

بهینه سازی منابع. از آنجا که ذخیره سازی شی دارای سلسله مراتب بایگانی نیست و فراداده ها کاملاً قابل تنظیم هستند ، محدودیت های بسیار کمتری نسبت به ذخیره سازی پرونده یا بلوک وجود دارد.

موارد استفاده از ذخیره سازی اشیا ( Object Storage ) چیست؟

موارد مختلفی برای ذخیره سازی شی وجود دارد. به عنوان مثال ، می تواند به روش های زیر به شما کمک کند:

رسانه های غنی را تحویل دهید. با استفاده از راهکارهای پیشرو در صنعت برای مدیریت داده های بدون ساختار ، گردش کار را تعریف کنید. هزینه های خود را برای رسانه های ثروتمند توزیع شده جهانی کاهش دهید.

محتوای توزیع شده را مدیریت کنید. ارزش داده های خود را در طول چرخه عمر خود بهینه کنید و خدمات ذخیره سازی رقابتی ارائه دهید.

اینترنت اشیا (IoT) را در آغوش بگیرید. داده های ماشین به ماشین را به طور کارآمد مدیریت کنید ، از هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل پشتیبانی کنید و هزینه و زمان فرآیند طراحی را فشرده کنید..

نمونه هایی از ذخیره سازی اشیا ( Object Storage ) چیست؟

ذخیره سازی شی موارد مختلفی برای استفاده دارد که نیاز به مقیاس سازی ذخیره داده ها تا پتابایت و بیشتر از آن دارد ، در حالی که همه در سطح بالایی از قابلیت دسترسی و عملکرد باقی می مانند.

داده هایی که از ذخیره سازی شی بیشترین سود را دارند شامل موارد زیر است:

داده های غیر ساختاری مانند موسیقی ، تصاویر و فیلم ها

از پرونده ها پشتیبان گیری و ثبت کنید

مجموعه بزرگی از داده های تاریخی

پرونده های بایگانی شده

از این لیست به راحتی می توان فهمید که ذخیره سازی اشیا value برای سازمانها چه ارزشی دارد. به عنوان مثال پشتیبان گیری و بایگانی برای بازیابی فاجعه بسیار مهم است. از مجموعه داده های تاریخی می توان برای اجرای تجزیه و تحلیل داده های بزرگ در منابعی مانند وب سایت های تجارت الکترونیکی ، وب سایت های رسانه های اجتماعی ، حسگرهای اینترنت اشیا و موارد دیگر استفاده کرد.

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

 مقایسه بین React.JS و Vue.JS  مقایسه بین React.JS و Vue.JS مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

23 اسفند 1400

بررسی طراحی اپلیکیشن موبایل بررسی طراحی اپلیکیشن موبایل مقالات موبایل

پدیده تجارت

07 مهر 1398

معرفی ابزار docker معرفی ابزار docker مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

26 آذر 1398

روش های پرسنال برندینگ یا برندسازی شخصی چیست؟ روش های پرسنال برندینگ یا برندسازی شخصی چیست؟ مقالات برندینگ

پدیده تجارت

24 خرداد 1396

صفر تا صد راه اندازی استارت آپ در اصفهان صفر تا صد راه اندازی استارت آپ در اصفهان مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

24 اسفند 1400

تفاوت کدک و فرمت فیلم و انواع آن در افترافکت تفاوت کدک و فرمت فیلم و انواع آن در افترافکت مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

24 آبان 1397

مزایای کسب درآمد آنلاین مزایای کسب درآمد آنلاین مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

28 مهر 1392

مراحل طراحی اپلیکیشن اندروید در اصفهان مراحل طراحی اپلیکیشن اندروید در اصفهان مقالات موبایل

پدیده تجارت

17 تیر 1399

آموزش نصب پلاگین در اندروید استودیو آموزش نصب پلاگین در اندروید استودیو مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

30 اردیبهشت 1397

آموزش نصب وردپرس روی سی پنل آموزش نصب وردپرس روی سی پنل مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

30 آذر 1398

مقایسه سیستم عامل لینوکس و ویندوز مقایسه سیستم عامل لینوکس و ویندوز مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

20 آذر 1398

سئوی منفی چیست و چه راهکار هایی برای جلوگیری از آن وجود دارد؟ سئوی منفی چیست و چه راهکار هایی برای جلوگیری از آن وجود دارد؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

27 آبان 1397

دیدگاه کاربران

0

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها