یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36644146

معرفی ابزار docker

انتشار 26 آذر 1398
دیدگاه ها 0
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

Docker ابزاری است که به منظور ایجاد سهولت در ایجاد ، استقرار و اجرای برنامه ها با استفاده از  Containers (کانتاینرها نوعی مجازی سازی سیستم عامل هستند که یک کانتینر واحد ممکن است برای اجرای هر چیزی از یک میکروسرویس کوچک یا فرایند نرم افزاری گرفته تا یک برنامه بزرگتر مورد استفاده قرار گیرد) ساخته شده است.

Containersبه یک برنامه نویس اجازه می دهند تا یک برنامه را با تمام قسمت های مورد نیاز مانند کتابخانه ها و سایر وابستگی ها بسته بندی کند و همه آن را به صورت یک بسته ارسال کند. با انجام این کار ، به لطف Containers، توسعه دهنده می تواند اطمینان داشته باشد که این برنامه بدون در نظر گرفتن هرگونه تنظیمات سفارشی که ممکن است دستگاه داشته باشد ، متفاوت از دستگاه مورد استفاده برای نوشتن و تست کد است.

به نوعی ، Docker کمی شبیه به یک ماشین مجازی است. اما برخلاف یک ماشین مجازی ، به جای ایجاد یک سیستم عامل کامل مجازی ، Docker به برنامه ها اجازه می دهد تا از همان هسته لینوکس به عنوان سیستمی که در آن کار می کنند استفاده کنند و فقط نیاز به برنامه هایی را با مواردی که از قبل روی رایانه میزبان اجرا نمی شوند ، استفاده کنند. این باعث افزایش قابل توجهی در عملکرد و کاهش اندازه برنامه می شود.

پس از معرفی ابزار Docker ، ما برخی از ویژگی های اصلی آن را بیان و مورد بررسی قرار میدهیم.

1.پیکربندی آسان و سریعتر: این ویژگی اصلی docker است که به ما کمک می کند تا سیستم را به راحتی و سریع تر پیکربندی کنیم. ما می توانیم کد خود را در زمان و تلاش کمتری مستقر کنیم. از آنجا که می توان از Docker در محیط های متنوعی استفاده کرد ، الزامات زیرساخت ها دیگر با محیط برنامه در ارتباط نیست.

2.افزایش بهره وری : با سهولت پیکربندی فنی و استقرار سریع برنامه. بدون شک این باعث افزایش بهره وری شده است. docker نه تنها به اجرای برنامه در محیط ایزوله کمک می کند بلکه باعث کاهش منابع نیز می شود.

3.جداسازی برنامه : Containers را فراهم مي كند كه براي اجراي برنامه ها در محيط جدا سازي استفاده مي شوند. هر ظرف مستقل از دیگری است و به ما امکان می دهد هر نوع کاربرد را اجرا کنیم.

4.ازدحام (swarm): این یک ابزار خوشه بندی و برنامه ریزی برای Container داکر است. Swarm از API Docker به عنوان قسمت جلویی خود استفاده می کند که به ما کمک می کند تا از ابزارهای مختلفی برای کنترل آن استفاده کنیم. همچنین به ما کمک می کند تا یک خوشه میزبان داکر را به عنوان یک میزبان مجازی مجزا کنترل کنیم. این یک گروه از خود سازماندهی موتورها است که برای فعال کردن تصاویر با قابلیت بک گراند قابل استفاده است.

5.مسیریابی مش: این ویژگی درخواست های ورودی پورت های منتشر شده را روی گره های موجود به یک Container فعال هدایت می کند و اتصال را قادر می سازد حتی اگر هیچ کار دیگری روی گره اجرا نشود.

6.خدمات: خدمات لیستی از کارهایی است که به ما امکان می دهد وضعیت ظرف داخل یک خوشه را مشخص کنیم. هر کار نمونه ای از یک ظرف است که باید در حال اجرا باشد و Swarm آنها را در گره ها برنامه ریزی می کند.

7.مدیریت امنیت: این امکان را برای ما فراهم می کند که اسرار را در خود Swarm ذخیره کنیم و سپس به اسرار خاصی دسترسی پیدا کنیم.این شامل برخی از دستورات مهم به موتور مانند بازرسی مخفی ، ایجاد مخفی و غیره است.

ما در شرکت طراحی سایت پدیده تجارت این آمادگی را داریم تا ابزار داکر (Docker) را بصورت کاملا حرفه ای و پروژه محور به شما عزیزان در اصفهان آموزش دهیم.شما سروران لازم است برای آموزش داکر(Docker) در اصفهان با دفتر شرکت پدیده تجارت تماس گرفته و هماهنگی های لازم برای حضور را انجام دهید.

 

 

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

آیا UX بر سئو SEO  تأثیر می گذارد آیا UX بر سئو SEO تأثیر می گذارد مقالات سئو

پدیده تجارت

20 فروردین 1401

سئو و بهینه سازی وب سایت سئو و بهینه سازی وب سایت مقالات سئو

پدیده تجارت

07 تیر 1396

طراحی حرفه ای موشن کلیپ در اصفهان طراحی حرفه ای موشن کلیپ در اصفهان مقالات

پدیده تجارت

30 خرداد 1395

نکات موثر در طراحی اپلیکیشن اندروید نکات موثر در طراحی اپلیکیشن اندروید مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

04 اردیبهشت 1397

framework یا فریمورک چیست و چه کاربردی دارد؟ framework یا فریمورک چیست و چه کاربردی دارد؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

16 تیر 1397

طراحی فروشگاه اینترنتی در اصفهان طراحی فروشگاه اینترنتی در اصفهان مقالات برندینگ

پدیده تجارت

03 مهر 1398

آموزش ساخت بازی موبایلی آموزش ساخت بازی موبایلی مقالات موبایل

پدیده تجارت

10 مهر 1398

مشاور کسب و کار اینترنتی در اصفهان مشاور کسب و کار اینترنتی در اصفهان مقالات برندینگ

پدیده تجارت

24 اسفند 1400

صفر تا صد شروع کسب و کار آنلاین صفر تا صد شروع کسب و کار آنلاین مقالات برندینگ

پدیده تجارت

04 آبان 1398

فاکتورهای انتخاب یک شرکت طراحی سایت در اصفهان چیست؟ فاکتورهای انتخاب یک شرکت طراحی سایت در اصفهان چیست؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

22 دی 1395

PWA (وب اپلیکیشن های پیش رونده) چیست ؟ PWA (وب اپلیکیشن های پیش رونده) چیست ؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

30 بهمن 1398

دیدگاه کاربران

0

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها