یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36628509

راهکارهای مشتری مداری در کسب و کارهای آنلاین

انتشار 25 بهمن 1396
دیدگاه ها دیدگاه‌ها برای راهکارهای مشتری مداری در کسب و کارهای آنلاین بسته هستند
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

طبق گفته بسیاری از کارآفرینان موفق، در آینده ای نه چندان دور دو نوع کسب و کار وجود خواهد داشت. دسته اول به کسب و کارهای آنلاین اختصاص دارند و دسته دوم کسب و کارهایی هستند که دیگر منسوخ شده اند! پس اهمیت این موضوع انکار نشدنی است که کسب و کار های آنلاین امروزه در زمینه های مختلف پیشرفت چشمگیری داشته اند و این روند روز به روز نیز در حال افزایش و رشد مستمر است.

در این مقاله سعی بر این داریم راهکارهای مشتری مداری در کسب و کارهای آنلاین که تاثیر بسیار واضح و روشنی در جذب مشتری و سوق دادن آن به سمت کسب و کار آنلاین شما می شود را با هم بررسی کنیم.

خلاقیت:

نه تنها در زمینه کسب و کارهای آنلاین بلکه در همه ی زمینه ها اگر شما خواهان موفقیت و پیشرفت در مسیر پیش روی خود هستید، به اولین چیزی که احتیاج ضروری دارید خلاقیت است. در نظر داشته باشید که شما با یک ایده خلاقانه و منحصر به فرد به راحتی می توانید بازار را در اختیار خود قرار دهید و یک سکوی پرش بلند به سوی موفقیت بسازید.

خلاقیت نه تنها باعث موفقیت و پیشرفت چشمگیر کسب و کار آنلاین شما خواهد شد بلکه به شما انگیزه مضاعف برای ادامه دادن تا رسیدن به هدف نهایی خواهد داد. پس باید در نظر داشته باشید که خلاقیت چه موضوع مهمی در مشتری مداری می باشد.

انعطاف پذیری:

به روز بودن با اتفاقات و رخدادهایی که هرروز در حال رخ دادن است و بررسی کردن نکته به نکته ی آن تاثیر بسیار مثبتی در مشتری مداری دارد. فرض کنید که شما با یک ایده خلاقانه وارد کسب و کار های آنلاین شده اید ولی برنامه ای برای همگام بودن با اتفاقات روزمره یا به عبارتی دیگر انعطاف پذیری نداشته باشید بدون شک وضعیت مناسبی برای شما و افزایش بازدید از کسب و کارتان نخواهد بود.

در نظر داشته باشید که یک ایده ی خلاقانه تنها وقتی مستمر به ثمر است که با برنامه ریزی های مطمئن همراه باشد، وگرنه همه می دانند که یک ایده ی خلاقانه نصفه و نیمه شانسی در مشتری مداری نخواهد داشت.

سرعت برقراری ارتباط با مشتری:

یکی از مهم ترین دلایل جذب مشتری به کسب و کار آنلاین خود، سرعت بالا در برقراری ارتباط با کاربر یا مشتری می باشد. سرعت یک حس رضایت و خرسندی به مشتری شما می دهد و به او نوید این موضوع را می دهد که برای انتخاب کسب و کار شما نه تنها اشتباه نکرده است، بلکه تصمیم درست و معقولی نیز گرفته است.

این نکته را مدنظر داشته باشید که سرعت برقراری ارتباط به همراه خود سرعت افزایش بازدید و مشتری را برای شما و کسب و کارتان به ارمغان خواهد آورد.

شبکه های اجتماعی:

شبکه های اجتماعی امروزه به یک رسانه ارتباطی قوی و محبوب میان کاربران در هرجای این کره خاکی بدل شده است. این یک مزیت بزرگ برای جذب مشتری برای کسب و کار های آنلاین می باشد.

از آن جا که بازدید از شبکه های اجتماعی بطور چشمگیری بالاست و این روند روز به روز در حال افزایش است، در نظر داشته باشید که این روند چه مقدار برای کسب و کار های آنلاین شما سود آور است. شما با قرار دادن محصولات خود در شبکه های اجتماعی موجب افزایش مشتری برای کسب و کار آنلاین خود خواهید شد.

کسب و کار آنلاین یک سکوی پرتاب مناسب برای پیشرفت شما و همچنین بوجود آمدن یک موقعیت شغلی مناسب برای ساختن آینده شما خواهد بود. پس اگر هنوز اقدامی برای تولید کسب و کار آنلاین برای خود نکرده اید از همین الان فرصت را غنیمت شمرده و آن را شروع کنید، چراکه ماهی را هرموقع از آب بگیرید تازه است.!

 

*آینده از آن کسب و کارهای آنلاین است*

تولید شده در بخش تولید محتوا پدیده تجارت

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

سیستم مدیریت محتوا یا cms چیست ؟ سیستم مدیریت محتوا یا cms چیست ؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

21 فروردین 1401

طراحی ربات تلگرامی طراحی ربات تلگرامی مقالات موبایل

پدیده تجارت

18 آبان 1398

تاثیر رنگ ها در طراحی وب سایت تاثیر رنگ ها در طراحی وب سایت مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

04 شهریور 1396

تفاوت اینستاگرام و تلگرام برای کسب درآمد در چیست؟ تفاوت اینستاگرام و تلگرام برای کسب درآمد در چیست؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

16 اسفند 1395

مزایای طراحی سایت به زبان PHP مزایای طراحی سایت به زبان PHP مقالات

پدیده تجارت

17 بهمن 1396

ورکشاپ (workshop) چیست؟! ورکشاپ (workshop) چیست؟! مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

20 مهر 1393

اقتصاد دیجیتالی چیست و مزایای آن در کسب و کارهای آنلاین کدامند؟ اقتصاد دیجیتالی چیست و مزایای آن در کسب و کارهای آنلاین کدامند؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

18 فروردین 1397

اشتباهات رایج در طراحی اپلیکیشن اشتباهات رایج در طراحی اپلیکیشن مقالات موبایل

پدیده تجارت

28 شهریور 1396

گیت هاب چیست و چه کاربردی دارد؟ گیت هاب چیست و چه کاربردی دارد؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

22 اسفند 1400

سلام دنیا! سلام دنیا!

پدیده تجارت

18 اسفند 1400

آموزش مقدماتی HTML آموزش مقدماتی HTML مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

09 آبان 1398

کمپین تبلیغاتی چیست؟ کمپین تبلیغاتی چیست؟ مقالات برندینگ

پدیده تجارت

02 بهمن 1392

دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها برای راهکارهای مشتری مداری در کسب و کارهای آنلاین بسته هستند