یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36628509

Google Blocklist چیست؟ و چگونه از آن خارج شویم؟

انتشار 16 فروردین 1401
دیدگاه ها 0
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

درک لیست بلاک Google

گوگل پرکاربردترین موتور جستجو در جهان است و متعهد است که یک تجربه آنلاین ایمن را به کاربران خود ارائه دهد. برای دستیابی به این هدف ، با شناسایی و پرچم گذاری هرگونه وب سایت بالقوه مخرب با “بلاک کردن” آنها ، سرمایه گذاری کرده است. این کار به این منظور است که به کاربر می گوید با احتیاط به جلو حرکت کند ، مسئله ای را به صاحب وب سایت اطلاع دهد و همزمان از اهداف مهاجم جلوگیری کند.

وقتی یک موتور جستجو یک وب سایت را مسدود می کند ، به روند حذف وب سایت از فهرست خود اشاره دارد. هنگامی که یک وب سایت در لیست بلاک قرار می گیرد ، تقریباً 95٪ از بازدیدهای ارگانیک خود را از دست می دهد ، که به سرعت بر فروش و درآمد تأثیر می گذارد.

چگونه می توان بررسی کرد که آیا سایت شما در لیست بلاک قرار دارد؟

آیا می خواهید از بدافزار یا وضعیت لیست مسدود کردن وب سایت خود مطلع شوید؟ اسکنر Sucuri SiteCheck ما وضعیت لیست مسدود شده و تهاجم مخرب قابل مشاهده را بررسی می کند. برای اجرای گزارش اینجا را کلیک کنید ، یا اگر سایتی در وردپرس اجرا کردید ، افزونه امنیتی رایگان وردپرس ما را نصب کنید تا اسکن های امنیتی خود را به صورت خودکار انجام دهید.

هنگامی که یک وب سایت در لیست سیاه قرار دارد ، موتور جستجو یک سایت را از لیست آنها خارج می کند. وقتی یک وب سایت در لیست سیاه قرار می گیرد ، تقریباً 95٪ از بازدیدهای ارگانیک خود را از دست می دهد ، که می تواند به سرعت بر درآمد تأثیر بگذارد. معمولاً ، یک وب سایت وقتی شامل لیست مضر برای کاربر شود ، به عنوان مثال بدافزار ، وارد لیست سیاه می شود.

چگونه وب سایت خود را از لیست سیاه خارج کنم؟

برای حذف یک وب سایت از لیست سیاه Google و متعاقباً حذف اخطارهای امنیتی از مرورگرهای وب ، به یک حساب کنسول جستجوی Google تأیید شده نیاز دارید. وارد حساب خود شوید و برگه “عملکردهای دستی” را انتخاب کنید. اگر Google یک مشکل امنیتی در وب سایت شما پیدا کرده باشد ، آن را در آنجا لیست می کند.

چگونه می توان IP خود را در لیست سیاه قرار داد؟

اگر آدرس IP شما در لیست سیاه قرار دارد و می خواهید این موضوع را بررسی کنید ، باید به وب سایت لیست سیاه مراجعه کرده و آدرس IP خود را جستجو کنید. بیشتر پایگاه داده های لیست سیاه دلایل لیست کلی را ارائه می دهند ، اما آدرس های ایمیل خاص را که به آدرس های IP در لیست سیاه مرتبط هستند لیست نکنید.

چرا آدرس IP من ممنوع شد؟

آدرس IP معمولاً ممنوع است زیرا رایانه یا شخصی به طور نامناسبی کاری را انجام می دهد. بنابراین ، چرا شما ممنوع می شوید؟ شما در برخی از وب سایت ها چندین بار نام کاربری یا رمز عبور اشتباه وارد کرده اید. ممکن است وب سایتی که می خواهید وارد آن شوید ممنوع است.

اگر آدرس IP من مسدود شود چه اتفاقی می افتد؟

مسدود کردن آدرس IP پیکربندی یک سرویس شبکه است که درخواست های میزبان با آدرس IP خاص را مسدود می کند. مسدود کردن آدرس IP معمولاً برای محافظت در برابر حملات بی رحمانه و جلوگیری از دسترسی آدرس مختل استفاده می شود.

ممنوعیت IP چه مدت طول می کشد؟

بیشتر آدرسهای IP نباید بیش از چند ساعت مسدود شود ، زیرا کاربر مخرب احتمالاً تا زمان انقضا بلوک ادامه خواهد داد. آدرس های IP تقریباً هرگز نباید به طور نامحدود مسدود شوند

لیست مسدود کردن بدافزار چگونه است؟

بیشتر مرورگرهای امروزی تغییرات منحصر به فرد خود را در سایت در لیست مسدود شده برای بدافزار ارائه می دهند. به عنوان مثال ، می توانید لیست های مسدود کننده Chrome را در اینجا بررسی کنید: chrome: // interstitials /. تصاویر زیر نمایانگر برخی از مرورگرهای معروف و هشدارهایی است که می توانید هنگام لیست بلاک شدن یک سایت انتظار داشته باشید. صفحه چلپ چلوپ قرمز ، که به عنوان یک صفحه بینابینی نیز شناخته می شود ، برای محافظت و بازداشت کاربر از ادامه کار طراحی شده است.

در زیر برخی از پیام های هشدار دهنده اختصاص داده شده برای لیست های بلاک مسدود شده است:

·       سایت پیش رو شامل بدافزار است!

·       سایت مشکوک

·       سایت پیش رو حاوی برنامه های مضر است

·       این صفحه در تلاش است اسکریپت ها را از منابع غیرمجاز بارگیری کند

·       سایت پیش رو شامل بدافزار است!

·       منظورت [نام سایت] بود؟

·       آیا این سایت مناسب است؟

·       این وب سایت ناامن گزارش شده است

·       سایت فریبنده در پیش است

همه پیام های فوق از Google نیستند و همه مرورگرها از Google SafeBrowsing API برای تأیید اعتبار سایت مطمئن نیستند. هر هشدار برای این منظور طراحی شده است که در صورت ادامه بازدید از وب سایتی که احتمالاً هک شده و از طریق لیست های مسدود شده به دلیل توزیع بدافزار ، احتیاط کرده است.

محافظت از سایت در برابر قرار گرفتن در لیست سیاه

تنها راه دور ماندن از لیست سیاه مطمئن شدن از این است که هیچ اتفاقی در سایت شما نمی افتد که توجه منفی از سوی گوگل به خود جلب کند. متاسفانه، این که خودتان به قوانین پایبند باشید همیشه کافی نیست، چرا که  می دانیم که هکرها می توانند کنترل سایت شما را در دست گرفته و مال خود کنند.

به همین دلیل است که شما باید به چند چیز مختلف فکر کنید اگر می خواهید که فعالیت های سئوی خوبی داشته باشید و ترافیک بالای سایت خود را حفظ کنید. به صورت خلاصه شما باید:

  1. مطمئن شوید که سایت شما امن است
  2. سایت خود را به صورت امن ایجاد و توسعه دهید
  3. از فعالیت های “کلاه سیاه” ریسکی تا جای ممکن اجتناب کنید

خوشبختانه، چند مدل ارزیابی وجود دارند که صاحبان سایت ها می توانند با استفاده از آن ها مطمئن شوند که سایتشان قرار نیست مشکل امنیتی را تجربه نماید.

 نتیجه:

شرکت پدیده تجارت یکی از قدیمی ترین تیم های برنامه نویسی اصفهان است که برای علاقه مندان به مباحث سئوی وبسایت دوره های طراحی وبسایت که به صورت جامع مباحث کد نویسی سمت سایت و سئو وبسایت آموزش میدهد که در این دوره موارد سئو کامل توضیح داده میشود وبیان میشود و دوستانی ک به مباحث کد نویسی علاقه ندارند میتوانند در مباحث تولید محتوا فعالیت کنند که برای آن عزیزان دوره تولید محتوا طراحی شده که در این دوره سئو محتوا به طور کامل و مباحث سئو که در محتوا باید رعایت شود توضیح داده میشود.

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

۳ دلیل مهم که شکست شما را در کسب و کار آنلاین تضمین می کند! ۳ دلیل مهم که شکست شما را در کسب و کار آنلاین تضمین می کند! مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

16 شهریور 1396

ساخت ویدیو تبلیغاتی در اصفهان ساخت ویدیو تبلیغاتی در اصفهان مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

24 اسفند 1400

طراحی وب سایت شرکتی در اصفهان طراحی وب سایت شرکتی در اصفهان مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

20 تیر 1399

جدیدترین تکنولوژی های طراحی سایت جدیدترین تکنولوژی های طراحی سایت مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

12 مهر 1396

طراحی و ساخت نرم افزار اندروید طراحی و ساخت نرم افزار اندروید مقالات موبایل

پدیده تجارت

13 خرداد 1393

اندروید جت پک (Android Jetpack) چیست؟ اندروید جت پک (Android Jetpack) چیست؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

23 اسفند 1400

چگونه می توانیم در کسب و کار آنلاین خود موفق باشیم؟ چگونه می توانیم در کسب و کار آنلاین خود موفق باشیم؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

12 تیر 1397

مزایای راه اندازی کسب و کار اینترنتی مزایای راه اندازی کسب و کار اینترنتی مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

23 خرداد 1396

آموزش اندروید در شرکت پدیده آموزش اندروید در شرکت پدیده مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

13 آبان 1396

سئوی بالا، چه تاثیر مثبتی بر افزایش فروش خواهد داشت؟ سئوی بالا، چه تاثیر مثبتی بر افزایش فروش خواهد داشت؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

03 مهر 1397

تفاوت اینستاگرام و تلگرام برای کسب درآمد در چیست؟ تفاوت اینستاگرام و تلگرام برای کسب درآمد در چیست؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

16 اسفند 1395

مزیت طراحی سایت با نود جی اس مزیت طراحی سایت با نود جی اس مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

31 فروردین 1399

دیدگاه کاربران

0

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها