یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36628509

SEO کلاه سیاه چیست تکنیک و روش جلوگیری از آن

انتشار 14 فروردین 1401
دیدگاه ها 0
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

SEO به مجموعه‌ای از روش‌هایی اشاره دارد که برای افزایش سطح سایت یا page’s در موتورهای جستجو از طریق ابزارهایی که شرایط جستجوی موتورهای جستجو را نقض می‌کنند , استفاده می‌شود . واژه ” کلاه سیاه ” از فیلم‌های وسترن گرفته تا ” افراد بد ” را از ” افراد خوب ” که کلاه‌های سفید می‌پوشیدند برای اینکه بدانید

( به کلاه سفید SEO ) . اخیرا , it’s بیشتر برای توصیف هکرها , سازندگان ویروسی , و کسانی که کاره‌ای غیراخلاقی خود را با کامپیوترها انجام می‌دهند , استفاده می‌کنند .(

در این مقاله ، یاد خواهید گرفت :

SEO سیاه چیست ؟

مقایسه SEO کلاه سیاه و کلاه سفید؟

تاکتیک‌ها و تکنیک‌هایی که به عنوان “کلاه سیاه SEO ” انتخاب می‌شوند .

بسیار مهم است که درک کنید که اجرای تکنیک‌های SEO و استراتژی‌ها می‌تواند سایت شما را از موتورهای جستجو حذف کند، به جز شما از شماره یک منبع ارجاع ترافیک در اینترنت . همه SEO’s به درک صحیح از SEO و پیامدهای آن نیاز دارند .

SEO کلاه سیاه چیست؟


SEO کلاه سیاه به مجموعه روشهایی گفته می شود که برای افزایش رتبه سایت یا صفحه در موتورهای جستجو از طریق وسیله نقض شرایط خدمات موتورهای جستجو استفاده می شود. اصطلاح “کلاه سیاه” در فیلم های غربی ایجاد شده است تا “افراد بد” را از “افراد خوب” که کلاه سفید به سر می گذارند متمایز کند.اخیراً ، معمولاً برای توصیف هکرهای رایانه ای ، سازندگان ویروس و کسانی که کارهای غیراخلاقی با رایانه انجام می دهند ، استفاده می شود.

برای مقایسه SEO کلاه سیاه و کلاه سفید:

سئو کلاه سیاه برای افزایش رتبه بندی از رهنمودهای موتور جستجو بهره می برد. SEO کلاه سفید برای افزایش رتبه بندی از نزدیک دستورالعمل های موتور جستجو را دنبال می کند. برخی از بازاریابان استفاده از SEO کلاه سیاه را به جای تکنیک های SEO کلاه سفید انتخاب می کنند زیرا فکر می کنند با الگوریتم های موتور جستجوی بازی ، می توانند قابلیت جستجو را سریعتر یا ارزان تر کنند. اما SEO کلاه سیاه در واقع می تواند خیلی بیشتر از آنچه می تواند به شما کمک کند به SEO طولانی مدت شما آسیب برساند.

تاکتیک‌ها و تکنیک‌هایی که به عنوان “کلاه سیاه SEO ” انتخاب می‌شوند .

1_کلیدواژه ‌ها و محتوای کپی Keywords and copy content

پر کردن کلیدواژه ‌ها عمل استفاده از یک کلید واژه در محتوای شما برای امتحان کردن و به دست آوردن موتورهای جستجو برای رتبه‌بندی صفحه برای عبارت هدف هستند . در صورتی که درصد تراکم کلیدواژه آن بسیار بالا باشد ، یک صفحه ممکن است با استفاده از stuffing کلید واژه استفاده شود

محتوای کپی نیز محتوای مشابهی را در صفحات چندین صفحه وب سایت در تلاش برای جذب موتورهای جستجو منتشر می‌کند . هر دوی این تاکتیک‌ها به طور کلی از دستورالعمل‌های موتور جستجو استفاده می‌کنند .

به جای پر کردن کلید واژه‌های کلیدی و محتوای کپی ، از بهترین شیوه‌های بهینه‌سازی کلید واژه و یک جستجوگر محتوای کپی استفاده کنید تا مطمین شوید که صفحات شما سیگنال‌های مناسب را برای موتورهای جستجو ارسال می‌کنند .

2_محتوای کم کیفیت و بی کیفیت Low quality and low quality content

موتورهای جستجو وب سایت‌هایی را ترجیح می‌دهند که محتوای بسیار با کیفیت بالا دارند. از آنجا که محتوای با کیفیت بالا آسان و یا ارزان نیست، بازاریابان کلاه سیاه سعی می‌کنند سیستم را با انتشار تعداد زیادی کیفیت پایین، با ارزش پایین، و ارزان شکست دهند.

3_ Cloaking  یا پوشاندن

یک تکنیک SEO کلاه سیاه است که برای فریب موتورهای جستجو در رتبه بندی محتوا برای یک عبارت جستجوی خاص استفاده می شود که با متن صفحه وب مرتبط نیست. Cloaking یک محتوا را به کاربران نشان می دهد در حالی که محتوای دیگری را به موتورهای جستجو نشان می دهد. این روش نیز توسط هکرها مورد استفاده قرار میگیرد. با این کار محتوای مورد نظر خود (همراه با لینک سازی) را به گوگل نشان میدهند در حالیکه مدیر سایت متوجه وجود این محتوا در سایت خود نمیشود.

4_Duplicate Content  یا محتوای تکراری چیست؟

محتوای تکراری (Duplicate Content) یا محتوای کپی‌شده محتوایی است که مشابه یا کپی دقیق محتواهایی در سایر وبسایت‌ها یا صفحات دیگر همان سایت باشد.

وجود محتوای تکراری زیاد در یک وب‌سایت، می‌تواند تاثیر منفی در رتبه ‌بندی آن سایت در گوگل داشته باشد.

نحوه تشخیص محتوای تکراری

محتوای تکراری را می توان با استفاده از ابزارهایی مانند Siteliner و Copyscape نیز بررسی کرد.

چگونه از محتوای تکراری جلوگیری کنیم

برای اطمینان از مجازات نشدن Google ، به منحصر به فرد بودن صفحات وب خود توجه کنید و از کپی کردن محتوا بدون نسبت دادن اعتبار به نویسنده خودداری کنید.

اگر از الگویی برای سایت خود استفاده می کنید یا می خواهید از مشکلات محتوای تکراری کوچک جلوگیری کنید ، سعی کنید با استفاده از برچسب rel canonical ربات های جستجو را به URL مناسب هدایت کنید

گوگل پاندا چه چیزی است؟

عکس‌العمل گوگل به این مشکل ، تبدیل شدن یکی از بزرگ‌ترین تغییرات در الگوریتم خود در چندین سال است . این تغییر نام شرکت گوگل پاندا بود . علی‌رغم نام جذاب ، مشکلات عظیمی برای افراد حرفه‌ای SEO و SEO که از این تکنیک‌ها استفاده کرده‌اند، ایجاد می‌کند .

هدف از این تغییر به ویژه در زمینه محتوا – وب سایت‌هایی است که ده‌ها مقاله با کیفیت پایین را با تنها هدف تسلط بر نتایج جستجوی گوگل و فروش بنر که از پشت این موضوع تبلیغ می‌کنند ، بیرون می‌دهد .

در ابتدا ، گوگل به صورت ماهانه به روز رسانی به روز رسانی شد . این بدان معنا بود که زمانی یک تحول اساسی در نتایج جستجوی گوگل وجود داشت و بسیاری از سایت‌ها به طور قابل‌توجهی افت پیدا کرده بودند . بسیاری از سایت‌ها بلافاصله یک جریمه شرکت گوگل را تجربه کردند و در رتبه‌بندی‌ها به یک ضربه بزرگ دست یافتند . این به روز رسانی خسارت زیادی به شرکت‌هایی مانند رسانه‌ها که کل مدل کسب‌وکار خود را بر روی مزارع محتوا بنا کردند ، کرد .

این روزها ، به روز رسانی گوگل پاندا به طور آرام و پشت صحنه‌ها به عنوان بخشی از یک روز رسانی منظم گوگل رخ می‌دهد ، به همین دلیل تغییرات چشمگیر در آنجا وجود ندارد . با این وجود ، این الگوریتم پاندا با اطمینان از اینکه مزارع محتوای کیفیت پایین نمی‌توانند بر نتایج جستجوی گوگل برتری داشته باشند ، به کار خود ادامه می‌دهد . Goog به ایجاد تغییرات آرام در پشت صحنه‌ها ادامه می‌دهد تا مطمئن شود که الگوریتم ‌های آن سخت دستکاری می‌کنند .

5_هرزنامه تزریق URL یا Spam URL injection

تزریق URL به این معنی است که شخصی سایت شما را هک کرده و صفحات جدیدی ایجاد کرده است ، معمولاً با پیوندهای بد یا کلمات کلیدی ناخواسته.

بعلاوه ، این صفحات بعضی اوقات حاوی هدایت هایی است که کاربران را به صفحات غیر مرتبط می فرستد.

تشخیص آن نحوه

تزریق URL به طرز مشهودی قابل تشخیص است و اغلب اولین نشانه هک سایت شما می تواند هشدار از طرف Google یا هشدار در کنسول جستجو باشد.

اگر از وردپرس استفاده می کنید ، می توانید اسکن امنیتی وردپرس را برای جستجوی کد مخرب اجرا کنید.

چگونه از هرزنامه تزریق جلوگیری کنیم

متأسفانه ، هیچ روش مطمئنی برای جلوگیری از تزریق URL وجود ندارد.

اطمینان حاصل کنید که همه اقدامات احتیاطی را می توانید انجام دهید مانند استفاده از مجوزهای پیچیده ، استفاده از HTTPS و نصب ابزارهای امنیتی.

6_چرخاندن مقاله یا Rotate the article

چرخش مقاله ، دزدی ادبی را به سطح بعدی می رساند.

این تاکتیک SEO Black Hat شامل ایجاد روشی دستی یا خودکار برای بازنگری مطالب فقط برای دور زدن برچسب “محتوای تکراری” است.

به طور کلی ، یک بازاریاب یک موضوع را در نظر می گیرد و آن را در نسخه های مختلف ایجاد و یا “چرخش” می کند. پست های وبلاگ ، صفحات وب و صفحات فرود را می توان با استفاده از مترادف و تغییرات دستوری برای ایجاد محتوای جدید و منحصر به فرد آماده برای برداشتن توسط موتورهای جستجو پارافلاس کرد.

چرخش مقاله در گروه SEO کلاه سیاه قرار دارد زیرا هیچ ارزش واقعی به همراه نمی آورد و دید جدیدی به کاربر نمی دهد. ترتیب کلمات ممکن است متفاوت باشد ، اما ایده ها یکسان هستند.

نحوه تشخیص آن

تا زمانی که به طور اتفاقی چند مقاله توسط یک شخص یا یک سایت در سراسر وب نخوانید ، ممکن است دستیابی به مقاله چرخانده شده آسان نباشد. در بعضی موارد ، افراد از ربات ها برای چرخاندن مقاله استفاده می کنند. اینها را اغلب می توان با زبان استفاده شده تشخیص داد. اگر قابل درک نباشد یا حاوی زبان غیرطبیعی باشد ، می توان آن را چرخاند.

چگونه از آن جلوگیری کنیم

در مورد یک موضوع در چندین وب سایت ارسال نکنید ؛ درعوض ، سعی کنید محتوای ارائه شده را تغییر دهید.

7_مزارع را پیوند دهید (Link farms)

مرجع پیوند یکی از عواملی است که گوگل برای رتبه بندی سایت ها استفاده می کند. این فقط مقدار پیوندها نیست ، بلکه کیفیت پیوندهایی است که Google در نظر می گیرد.

اما ایجاد بک لینک یکی از سخت ترین قسمت های سئو است زیرا شما باید دیگران را متقاعد کنید که سایت شما به لینک دادن نیاز دارد.

شرکت های جستجوگر کلاه سیاه برای جلوگیری از این تخلف فروش لینک با قیمت پایین را با کمک لینک مزارع و وب سایت های اسپم ارائه می دهند.

Link farm یک سایت یا مجموعه سایتهایی است که تنها با هدف ایجاد لینک سازی ایجاد شده اند.

همانطور که احتمالاً می دانید ، Google پیوندها را شاخصی از کیفیت و اقتدار کلی یک وب سایت در مورد موضوعی خاص می داند. هر پیوند به عنوان یک رأی به نفع آن وب سایت عمل می کند.

مزارع های لینک دار به ندرت مورد توجه گوگل قرار نمی گیرند و به هیچ وجه نباید بخشی از هرگونه استراتژی سئو کلاه سفید باشند. درعوض ، بر ایجاد بالاترین کیفیت محتوای ممکن در مکان خود و تبلیغ آن برای مخاطبان و رهبران اندیشه مشابه تمرکز کنید.

نحوه تشخیص آن

بهترین راه برای اطمینان از اینکه یک سایت در مزرعه پیوندها نیست ، بررسی PageRank آن قبل از پیوند دادن یا پذیرش پیوندها از آن سایت است. به طور معمول ، یک مزرعه پیوند دارای تعداد زیادی پیوند و پیج رنک بسیار کم است.

بررسی این مورد نیاز به استفاده از ابزاری مانند SEOQuake دارد.

به نظر می رسد مانند یک فهرست آنلاین باشد. تفاوت این است که مزارع پیوندی معمولاً هیچ دسته بندی یا فرآیند غربالگری ندارند این برای هر کسب و کاری که پیوند ارسال می کند باز است.

بعلاوه ، اگر صفحه ای مملو از متن پیوندی تصادفی باشد ، فرض می کنیم پیوندهای پولی هستند.

چگونه از آن جلوگیری کنیم

پیوندهای سایت های با کیفیت را تشویق کنید و از سایت هایی که غیراخلاقی می دانید خودداری کنید.

در حالی که نمی توانید پیوندهای موجود را خود حذف کنید یا در صورت مشاهده موارد مشکوک کسی از پیوند شما جلوگیری کند ، می توانید از مالک سایت بخواهید پیوند را حذف کند.

  1. 4. شبکه های وبلاگ خصوصی (Private blog networks)

شبکه خصوصی وبلاگ (PBN) شبکه ای از سایتهاست که اساساً برای ارسال آب لینک به یک سایت ساخته شده است.

هدف آنها ساختن تعداد زیادی پیوند از سایتهای با کیفیت بالا است. غالباً ، سایتی در ازای دریافت آن پیوندها PBN پرداخت می کند. در ظاهر ، بسیار عالی به نظر می رسد.

اما سایت های شرکت کننده در PBN به طور کلی به ندرت به روز می شوند و پیوند داخلی چندانی ندارند. اینها پرچم های قرمز برای Google هستند.

و اگر Google سایت شما را با شرکت در PBN جلب کند ، آنها شما را با یک پنالتی مجازات می کنند.

.

8_صفحات درب یا Doorway

صفحات Doorway صفحاتی هستند که صرفاً برای موتورهای جستجو ایجاد شده اند و قصد دارند برای سوالات خاص در رتبه های بالا قرار گیرند.

به طور کلی ، این صفحات برای عموم مردم هیچ ارزش واقعی ندارند و اغلب پر از کلمات کلیدی و هیچ ماده واقعی هستند.

نحوه تشخیص آن

صفحات درب به طور کلی به عنوان صفحات “توپی” طبقه بندی می شوند. آنها به طور مستقل عمل نمی کنند ، اما در عوض به عنوان یک قیف برای هدایت کاربران به صفحات دیگر عمل می کنند.

این موارد را اغلب در سایت های تجارت الکترونیک مشاهده خواهید کرد ، با صفحاتی که برای یک گروه خاص محصول بهینه شده اند و کاربران را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول به سایر صفحات هدایت می کنند.

این یک قدم دیگر برای کاربر اضافه می کند ، که اغلب منجر به تجربه کاربر کمتری می شود. و اگر یک مورد از Google متنفر باشد ، این یک تجربه کاربری ضعیف است.

چگونه از آن جلوگیری کنیم

صفحات “دور انداختن” را با هدف هدایت کاربران به صفحات با پول واقعی که هیچ ارزشی برای آنها ندارد ، ایجاد نکنید. اگر فکر می کنید هر یک از این موارد را در سایت خود دارید ، باید بر روی حذف یا اصلاح آنها کار کنید تا ارزش واضحی ارائه دهد.

اگر روی تولید محتوای با کیفیت بالا و فرم طولانی تمرکز کرده اید ، با صفحه های ورودی مشکلی نخواهید داشت.

سخن آخر:

اگرچه این روش ها به شما کمک می کند در مدت زمان کوتاهی رتبه بالاتری کسب کنید ، اما به محض اینکه موتور جستجو متوجه شود از این تکنیک های کلاه سیاه استفاده می شود ، مدت زمان زیادی طول نمی کشد تا مجازات عملیاتی شود. در طولانی مدت ، واقعاً ممکن است ارزش ریسک نداشته باشد زیرا نتایج می تواند برای سایت شما بسیار مخرب باشد. این لیست شامل یک سری از روشهای SEO کلاه سیاه است توصیه میشود در کنار این مطلب  جدید ترین فناوری های سئو ۲۰۲۱ را مطالعه کنید. روش های زیادی برای بهبود مناسب موقعیت وب سایت شما در صفحه نتایج موتور جستجو وجود دارد. حتی اگر ممکن است مدتی طول بکشد ، نتایج طولانی مدت هستند و ارزش انتظار را دارند شرکت پدیده تجارت با سال ها تجربه و کارشناسان مجرب در این زمینه میتواند شمارا راهنمایی کند برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

آموزش مدیریت پیج اینستاگرام آموزش مدیریت پیج اینستاگرام مقالات برندینگ

پدیده تجارت

02 اردیبهشت 1399

طراحی سایت از دروغ تا واقعیت! طراحی سایت از دروغ تا واقعیت! مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

09 اردیبهشت 1398

مزیت داشتن اپلیکیشن اندروید برای کسب و کار شما مزیت داشتن اپلیکیشن اندروید برای کسب و کار شما مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

10 بهمن 1398

آموزش برنامه نویسی, کلاسهای خصوصی یا عمومی؟ آموزش برنامه نویسی, کلاسهای خصوصی یا عمومی؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

14 آذر 1397

PWA (وب اپلیکیشن های پیش رونده) چیست ؟ PWA (وب اپلیکیشن های پیش رونده) چیست ؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

30 بهمن 1398

متد اسکرام چیست؟ متد اسکرام چیست؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

22 فروردین 1395

ساخت دیالوگ در اندروید ساخت دیالوگ در اندروید مقالات موبایل

پدیده تجارت

08 دی 1397

شش گام موثر در استراتژی تولید محتوا شش گام موثر در استراتژی تولید محتوا مقالات سئو

پدیده تجارت

21 خرداد 1398

مراحل طراحی یک فروشگاه اینترنتی موفق مراحل طراحی یک فروشگاه اینترنتی موفق مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

14 مهر 1398

اندروید استودیو چیست؟ اندروید استودیو چیست؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

20 فروردین 1401

تفاوت seo  با aso تفاوت seo با aso مقالات سئو

پدیده تجارت

14 فروردین 1401

دیدگاه کاربران

0

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ثبت نام «دوره دیجیتال مارکتینگ کمبو» آغاز شد !