یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36628509

اقتصاد دیجیتالی چیست و مزایای آن در کسب و کارهای آنلاین کدامند؟

انتشار 18 فروردین 1397
دیدگاه ها 0
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

قبل از اینکه بخواهیم به بررسی مقاله بپردازیم باید این دو سوال را از خود بپرسیم که : اقتصاد دیجیتالی چیست و مزایای آن در کسب و کار های آنلاین کدامند؟

 

اقتصاد دیجیتال به یک اقتصاد مبتنی بر تکنولوژی های محاسبات دیجیتال اشاره دارد. اقتصاد دیجیتال نیز گاهی اوقات به نام اینترنت اقتصاد، اقتصاد جدید یا اقتصاد وب شناخته می شود. به طور فزاینده، “اقتصاد دیجیتال” با اقتصاد سنتی درهم آمیخته است و مشخص تر شدن آن دقیق تر است.

 

در بالا به اقتصاد سنتی اشاره شد. حال می خواهیم به درک این موضوع برسیم که آیا می توان اقتصاد دیجیتالی را در مفهوم کسب و کار های آنلاین نیز پیاده کرد یاخیر؟ جواب ساده است، بله.در دنیای متمدن و رو به پیشرفت امروز دیگر کمتر چیزی غیرممکن و دورازذهن باقی می ماند و در مبحث اقتصاد دیجیتال برای کسب و کار های آنلاین نیز این موضوع صدق می کند.

 

تصور کنید شما به تازگی یک کسب و کار آنلاین برای خود مهیا کرده و قصد پیشرفت آن و به عبارتی بهتر قصد تبلیغ آن را دارید. این منطقی و معقول است که شما رو به طراحی سایت و یا طراحی اپلیکیشن های موبایل (Android,IOS) روی بیاورید. در اینجاست که شما مفهوم اقتصاد دیجیتالی و مزایای آن در کسب و کار های آنلاین را عمیق تر و بهتر متوجه می شوید. به عبارتی دیگر، وقتی شما به تبلیغات آنلاین برای تبلیغ کسب و کار آنلاین خود روی می آورید، قدمی بزرگ در پیشرفت اقتصاد دیجیتالی آنلاین برداشته اید.

 

در ادامه سعی بر این داریم که دریابیم اقتصاد دیجیتالی آنلاین چه مزایایی می تواند برای کسب و کار ها آنلاین داشته باشد؟

 

اقتصاد دیجیتالی

محبوبیت:

در ابتدا شاید این سوال را از خود بپرسید که : آیا روش سنتی فاقد محبوبیت است؟ در دنیای امروز می توان تقریبا گفت بله، چون به گفته ی بسیاری از کارآفرینان موفق در آینده ای نه چندان دور فقط کسب و کارهای آنلاین درخشیده و کسب و کارهای دیگر رفته رفته منسوخ خواهند شد. پس می توان به صراحت گفت که محبوبیت اقتصاد دیجیتالی آنلاین به مراتب بالاتر از اقتصاد دیجیتالی سنتی بوده و این روند روز به روز در حال افزایش است.

سرعت بالای انتقال:

وجود سرعت در هرکاری ضروری ومفید است. این نکته در مورد اقتصاد دیجیتالی آنلاین نیز صدق می کند. بدیهی است که سرعت انتقال ارتباط در اقتصاد دیجیتالی آنلاین نیز درخشنده و به عبارتی دیگر بی بدیل است. منظور این که اگر شما خواستار جلب رضایت مشتری از کسب و کار آنلاین خود هستید روی سرعت بالای انتقال ارتباط اقتصاد دیجیتال آنلاین حساب ویژه باز کرده و به آن اعتماد کنید چرا که نتیجه آن چیزی جز موفقیت و پیشرفت نیست.

انعطاف پذیری:

موضوع انعطاف پذیری در وهله ی اول به ارتباط با کاربر و بروز بودن با مطالب مربوط به آن است. در نظر بگیرید شما به همراه محبوبیت و سرعت به یک عنصر کلیدی دیگر نیز برای موفقیت نیاز دارید. عنصر کلیدی که موضوع بسیار مهمی به حساب می آید. انعطاف پذیری شما باعث می شود کاربر حس خوبی برای استفاده از کسب و کار آنلاین شما داشته باشد و همه این ها به اقتصاد دیجیتالی آنلاین نیز کمک شایانی خواهد کرد. کمکی که شما بانی اصلی آن بوده اید.

اقتصاد دیجیتالی آنلاین شاید مقوله ی جدیدی به نظر آید ولی رعایت کردن آن و استفاده از آن برای کسب و کار آنلاین شما یک خبرخوش برای شما به ارمغان خواهد آورد و این خبر خوش چیزی به جز موفقیت نیست.!

*آینده از آن کسب و کارهای آنلاین است*

تولید شده در بخش تولید محتوا پدیده تجارت

 

 

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

تبلیغات اینترنتی و تجارت الکترونیک تبلیغات اینترنتی و تجارت الکترونیک مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

05 دی 1396

مزایای بازاریابی محتوا چیست؟ مزایای بازاریابی محتوا چیست؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

18 فروردین 1399

معرفی سرویس Heroku معرفی سرویس Heroku مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

28 آذر 1398

آیا به تاثیر اینستاگرام در شبکه های اجتماعی پی برده اید؟ آیا به تاثیر اینستاگرام در شبکه های اجتماعی پی برده اید؟ مقالات شبکه های اجتماعی

پدیده تجارت

27 بهمن 1395

آموزش تولید محتوای سایت در اصفهان آموزش تولید محتوای سایت در اصفهان مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

06 خرداد 1396

آموزش اصول شروع کسب و کار آنلاین (از طراحی ایده تا اجرا) آموزش اصول شروع کسب و کار آنلاین (از طراحی ایده تا اجرا) مقالات برندینگ

پدیده تجارت

17 مرداد 1396

بنر مارکتینگ بنر مارکتینگ مقالات برندینگ

پدیده تجارت

22 دی 1392

طراحی فروشگاه اینترنتی با ربات تلگرام طراحی فروشگاه اینترنتی با ربات تلگرام مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

20 آذر 1396

چگونه می توانیم در اندروید استودیو TAB بسازیم؟ چگونه می توانیم در اندروید استودیو TAB بسازیم؟ مقالات موبایل

پدیده تجارت

08 اردیبهشت 1397

تاثیر رنگ ها در طراحی وب سایت تاثیر رنگ ها در طراحی وب سایت مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

04 شهریور 1396

واقعیت مجازی VR چیست ؟ واقعیت مجازی VR چیست ؟ مقالات موبایل

پدیده تجارت

17 دی 1398

Google Blocklist چیست؟ و چگونه از آن خارج شویم؟ Google Blocklist چیست؟ و چگونه از آن خارج شویم؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

16 فروردین 1401

دیدگاه کاربران

0

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها