یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36628509

چگونه یک کسب کار آنلاین راه اندازی کنم؟

انتشار 07 بهمن 1396
دیدگاه ها 0
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

راه اندازی کسب کار آنلاین

 

اول از همه به شما تبریک میگویم که برای خواندن این مقاله میخواهید زمانی را احتصاص دهید چرا که به نقل از بریان تریسی شما جزو ده درصد از مردم دنیا هستید که انگیزه مثبت دارند و آماده اند تا آینده را به بهترین نحو ممکن رقم بزنند. راه اندازی کسب کار آنلاین یک سال فعالیت در زمینه کسب کارهای آنلاین برابر است با پیشرفت پنج سال کار در دنیای واقعی .ولیکن در این مقاله به نکاتی در زمینه راه اندازی کسب کار آنلاین اشاره خواهیم کرد که اگر شما برای انجام هر کدام از آنها زمانی مجزا اختصاص دهید، موفقیت شما پس از راه اندازی کسب کار آنلاین تان تضمین شده است.

من در شرکت پدیده نزدیک به صدها نفر را دیده ام که شروع کردند و در بیزینسشان بزرگ شدند.اما وجه تمایز بین این افراد تنها چند نکته است که با رعایت این نکات توانسته اند رشد کنند و موفق شوند.در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از این نکات را باهم بررسی کنیم.

 1. •جستجو کنید ، یک نیاز را پیدا کنید و آنرا حل کنید.
 2. •یک وبسایت با رابط کاربری آسان بسازید.
 3. •ازموتورهای جستجو برای بدست آوردن بازدید بیشتر استفاده کنید.
 4. •یک برند برای خودتان ایجاد کنید.
 5. •مشتریانتان را از طریق ایمیل مارکتینگ مدیریت کنید.
 6. •افزایش درآمد از طریق پیگیری

هر شخص تازه واردی اگر با توجه به نکات بالا عمل کند قطعا پاسخ سوال چگونه یک کسب کار آنلاین راه اندازی کنم را دریافت میکند .شاید وقت آن رسیده است که شما نیز طعم مدیر و کار آفرین آنلاین را بچشید.

راه اندازی کسب کار آنلاین

 

یک نیاز را پیدا کرده و آنرا حل کنید

اکثر افرادی که شروع به کار میکنند یک اشتباه رایج را مرتکب میشوند.آنها ابتدا در پی یک تولید یک محصول جستجو میکنند به طوری که فقط دغدغه و ذهنشان پیدا کردن آن محصول است در صورتی که اینطور نیست ، ابتدا باید بازار آن محصول را جستجو کرد و سپس به تولید محصول نگاهی انداخت.برای افزایش شانس موفقیت خود ابتدا به دنبال بازار محصول جستجو کنید.

اگر به دنبال نیاز و مشکلی در حوزه کاریتان جستجو کردید تا آنرا حل کنید و به نتیجه خوب و  مطلوب نرسیدید ، اینترنت بهترین منبع برای شما خواهد بود کافیست :

•به انجمن های آنلاین سر بزنید .چالش هایی را که درصدی از مردم با آن روبرو شدند و جواب مطلوبی برای آن پیدا نکرده بودند شما سعی کنید راه حل آنرا پیدا کنید.

•به دنبال کلمه کلیدی بگردید که مردم آنرا زیاد جستجو کرده اند اما سایت های زیادی در آن حوزه رقابت نمیکنند.

•پتانسیل کاری رقبای خود را با سر زدن به وبسایت آنها تخمین بزنید و نکاتی که به نظرتان مهم می آید را جایی بنویسید.ببینید آنها چگونه به تقاضای مردم پاسخ میدهند و چگونه بازار را به دست گرفته اند.سپس شما با نکاتی که آموخته اید سعی کنید بهتر از رقبای خود عمل کنید و کمی و کاستی هایی که آنها متوجه آن نبوده اند را شما حل کنید.

یک وبسایت آنلاین راه اندازی کنید

یک بار برای همیشه وبسایت خود را راه اندازی کنید. برای این منظور کافیست از سیستم های آماده ای مانند وردپرس و یا جوملا استفاده کنید تا در کمتر از پنج دقیقه بتوانید وبسایت خود را راه اندازی کنید.چند نکته مهم برای طراحی دیزاین وبسایت خود باید آنها را در نظر بگیرید:

 • •از یک یا دو فونت ساده و رسمی با پس زمینه سفید استفاده کنید.تا جایی که میتوانید باید از استفاده از فونت های تخیلی پرهیز کنید چرا که برای خواننده حس نامفهوم و بدی را به همراه دارد.
 • •نوار منو خود را ساده طراحی کنید و در تمامی صفحات خود از یک نوار منو برای وبسایتتان استفاده کنید.
 • •اگر شک دارید که متن ها نمیتوانند بخوبی پیام خود را به کاربران شما برسانند از تصاویر گرافیکی ، ویدئو مارکتینگ و صدا استفاده کنید.
 • •جشنواره های رایگان برگزار کنید و به منظور ثبت نام کاربران در این جشنواره ، ایمیل آنها را دریافت کنید.برای مثال یک ویدئو آموزشی فراهم کنید سپس هرکس به دیدن این ویدئو علاقه داشت، ایمیل آن شخص را دریافت کرده و ویدئو تان را به ایمیل شخص ارسال کنید .
 • لیست ایمیل کاربرانتان را نگه دارید تا در ادامه بتوانید ایمیل مارکتینگ ای پر بازده داشته باشید.
 • •وبسایت فروشگاهی شما ، ظاهر کسب کار و بیزینس شماست پس تا میتوانید ،وبسایت فروشگاهی خود را customer-friendly (مشتری دوستانه) طراحی کنید.

استفاده از موتورهای جستجو برای بدست آوردن ترافیک

شما دو راه برای جذب ترافیک از طریق موتورهای جستجو دارید.روش اول استفاده از تبلیغات PPC است تا وبسایت شما را در صفحه اول نتایج جستجو نمایش دهد و روش دیگر استفاده از سئو وبسایت است.در مقاله بازاریابی موتورهای جستجو چیست در این مورد توضیحاتی گفته شده است پیشنهاد میکنم مطالعه فرمائید.

یک برند برای خود ایجاد کنید

اکثریت افراد از اینترنت برای پیدا کردن اطلاعات استفاده میکنند.گاهی نیز افراد از طریق شبکه های اجتماعی اطلاعات خود را بدست می آورند. پس قدم بعد از راه اندازی سایت ، راه اندازی صفحه مخصوص کسب کارتان در شبکه های اجتماعی است .برای این منظور میتوانید از صفحه اینستاگرام و یا کانال تلگرام استفاده کنید . مانند صفحه اینستاگرام پدیده تجارت و کانال تلگرام پدیده تجارت.یک نکته !لینکدین را از یاد نبرید .شبکه اجتماعی لینکدین، یک روش فوق العاده برای کامل کردن رزومه آنلاین شماست.

سپس در شبکه های اجتماعی مطالبی را به صورت رایگان انتشار دهید و از شبکه های اجتماعی به سمت وبسایت خود لینک دهی کنید .برای درک مفهوم این بخش مقاله تاثیر شبکه های اجتماعی بر کسب کار آنلاین را مطالعه کنید.

مدیریت مشتری ها از طریق ایمیل مارکتینگ

شما باید یک لیست از ایمیل مشتریانتان تهیه کنید . یکی از ایده های دریافت ایمیل مشتریانتان میتواند دریافت ایمیل در ازای فایل باشد که در بالا به آن پرداختیم.

به منظور افزایش بازده فروش از طریق ویدئو مارکتینگ میتوانید از چند نکته زیر وارد عمل شوید:

 • •ارسال مطالبی که مخاطبانتان به دنبال آنها میگردند.
 • •100 درصد از پاسخ مشتریان در قبال ایمیل شمارا میتوانید سنجش کنید و بررسی کنید.
 • ایمیل مارکتینگ یک روش آسان اما پربازده تر از رسانه های دیگری مانند فکس ، تلویزیون و رادیو میباشدچرا که ایمیل مارکتینگ بسیار هدفمند میباشد.

افزایش درآمد از طریق پیگیری

یکی از استراتژی های مهم کسب کار آنلاین شما ، افزایش طول عمر روابط خود با مشتری است .تحقیقات نشان میدهد 36 درصد اگر از شما خرید کرده باشند ، درصورتی که شما آنها را پیگیری کنید و محصولاتتان را برای آنها ارسال کنید چندین بار دیگر نیز از شما خرید میکنند.برای بازگشت مشتریان خود کافیست نکات زیر را انجام دهید.

 • •قیمت محصولاتتان را نسبت به قیمت اصلی آنها تخفیف بزنید .
 • •ارسال کوپن های وفاداری با درصد تخفیف بالا ، برای بازگشت مشتریانی که از شما خرید میکنند.
 • •یک صفحه “تشکر از خرید شما ” با دیزاین و گرافیک بسیار زیبا طراحی کنید و سپس در پایان هر خرید مشتری را به آنجا هدایت کنید.

به مشتریانتان به خاطر وفاداری آنها جایزه بدهید تا درصد وفاداری آنها نسبت به شما بیشتر شود.

تولید شده دربخش تولید محتوا پدیده تجارت

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

سیستم مدیریت محتوا یا cms چیست ؟ سیستم مدیریت محتوا یا cms چیست ؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

21 فروردین 1401

آموزش سینما 4d دراصفهان آموزش سینما 4d دراصفهان مقالات

پدیده تجارت

12 تیر 1399

لینک سازی داخلی چیست ؟ تاثیر لینک های داخلی بر سئو لینک سازی داخلی چیست ؟ تاثیر لینک های داخلی بر سئو مقالات سئو

پدیده تجارت

24 اسفند 1400

سئوی منفی چیست؟ سئوی منفی چیست؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

30 مهر 1396

انتخاب نام دامنه و رابطه آن با سئو انتخاب نام دامنه و رابطه آن با سئو مقالات سئو

پدیده تجارت

01 شهریور 1396

نکات موثر در طراحی اپلیکیشن اندروید نکات موثر در طراحی اپلیکیشن اندروید مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

04 اردیبهشت 1397

طراحی سایت بصورت فول ریسپانسیو(responsive) چیست ؟ طراحی سایت بصورت فول ریسپانسیو(responsive) چیست ؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

11 اسفند 1394

ساخت Button سفارشی در اندروید استودیو ساخت Button سفارشی در اندروید استودیو مقالات موبایل

پدیده تجارت

16 بهمن 1397

آموزش تخصصی برنامه نویسی اندروید آموزش تخصصی برنامه نویسی اندروید مقالات موبایل

پدیده تجارت

11 آبان 1393

مهارت های برنامه نویس فرانت اند و بک اند مهارت های برنامه نویس فرانت اند و بک اند مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

23 آذر 1398

نکات کلیدی که برای سفارش یک وب سایت نیازه بدونی!! نکات کلیدی که برای سفارش یک وب سایت نیازه بدونی!! مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

28 فروردین 1396

آموزشهای برنامه نویسی اندروید در اصفهان آموزشهای برنامه نویسی اندروید در اصفهان مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

20 آذر 1396

دیدگاه کاربران

0

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها