یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36628509

برنامه نویسی native (بومی) چیست ؟

انتشار 26 تیر 1399
دیدگاه ها 0
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

برنامه نویسی native ، وب و Hybrid چیست؟مهمتر از همه ، مناسب ترین نوع برنامه برای شما و تجارت شما چیست؟ از کدام نوع برنامه نویسی استفاده کنم ؟ اگر به دنبال پاسخ به این سؤالات هستید ، پس با ما تا انتها همراه باشید تاباهم به برنامه نویسی native (بومی)  چیست ؟ بپردازیم و با آن آشنا شویم. بحث بین برنامه های بومی و برنامه های ترکیبی و برنامه های وب همچنان ادامه دارد ، بدون هیچ برنده مشخصی – و هر سه گزینه مزایای آن را دارند.انتخاب شما به تعدادی از عوامل رقابت ، از جمله بودجه و مهلت شما بستگی دارد.هدف از این مقاله درک صحیح از انواع مختلف برنامه های موجود و کمک به تصمیم شما در مورد اینکه از چه فناوری باید برای ساخت برنامه خود استفاده کنید ، کمک می کند. اصول اولیه

برنامه نویسی native (بومی)  چیست ؟

برنامه بومی یک برنامه نرم افزاری است که برای استفاده در یک سیستم عامل یا دستگاه خاص تهیه شده است.از آنجا که یک برنامه بومی برای استفاده در یک دستگاه خاص و سیستم عامل آن ساخته شده است ، این قابلیت را دارد که از سخت افزار و نرم افزار خاص دستگاه استفاده کند. برنامه های بومی می توانند عملکرد بهینه ای داشته باشند و از جدیدترین فن آوری ، مانند GPS ، در مقایسه با برنامه های وب یا برنامه های ابری موبایل که بصورت عمومی در چندین سیستم ارائه شده اند ، استفاده کنند. نمونه هایی از برنامه های بومی دوربین + برای دستگاه های iOS و KeePassDroid برای دستگاه های Android است.

توسعه برنامه بومی چیست؟

بر خلاف وب سایت ها و برنامه های وب ، برنامه های بومی تلفن همراه در مرورگر اجرا نمی شوند. شما باید آنها را از فروشگاه های برنامه مخصوص پلتفرم مانند فروشگاه App اپل و Google Play بارگیری کنید. پس از نصب ، می توانید با ضربه زدن روی نماد مربوطه در صفحه دستگاه خود ، به هر برنامه دسترسی پیدا کنید.توسعه برنامه بومی به مهارت و فن آوری متفاوتی نسبت به توسعه وب سایت تلفن همراه نیاز دارد. لازم نیست نگران رفتار و سازگاری مرورگر باشید. شما می توانید از ویژگی های بومی سیستم عامل های تلفن همراه برای ارائه تجربه کاربر و اجرای ویژگی های برنامه خود استفاده کنید.

مزیت برنامه نویسی native (بومی)  چیست ؟

1.برنامه های بومی بهترین عملکرد را دارند

با توسعه برنامه تلفن همراه بومی ، این برنامه برای یک پلتفرم خاص ایجاد و بهینه شده است. در نتیجه ، برنامه سطح عملکرد بسیار بالایی را نشان می دهد. برنامه های بومی بسیار سریع و پاسخگو هستند زیرا برای آن سیستم عامل خاص ساخته شده اند و با استفاده از زبان برنامه نویسی هسته اصلی و API ها کامپایل می شوند. در نتیجه ، این برنامه بسیار کارآمدتر است. دستگاه برنامه را می دهد تا به نرم افزار اجازه دهد سرعت پردازش دستگاه را افزایش دهد. با حرکت کاربران از طریق یک برنامه تلفن همراه بومی ، محتویات و عناصر بصری از قبل در تلفن خود ذخیره می شوند و این بدان معنی است که بار بار سریع است.توسعه دهنده Android Clearbridge ، کتی لیو می گوید ، “با یک برنامه بومی ، نه تنها زبان برنامه نویسی که بومی است ، بلکه معمار و UX نیز هست. اگر برنامه به گونه ای طراحی شده باشد که سکوی آن را از آن انتظار داشته باشد ، عملکرد همیشه برتر خواهد بود. ”

2.برنامه های بومی امن تر هستند

برنامه های وب به مرورگرهای مختلف و فن آوری های اساسی مانند JavaScript ، HTML5 و CSS متکی هستند. تهیه یک برنامه محلی بومی یک راه عالی برای تضمین محافظت از داده های مطمئن کاربران است.

3.برنامه های بومی تعاملی تر و شهودی تر هستند

برنامه های بومی تلفن همراه در مورد ورودی و خروجی کاربر بسیار روان تر عمل می کنند. این نوع برنامه ها رابط های سیستم عامل دستگاه خود را به ارث می برند و باعث می شوند که مانند یکپارچه دستگاه به نظر برسند و احساس شوند.بیشترین فایده برای برنامه های بومی تلفن همراه ، تجربه کاربری بهتر است. برنامه های بومی مخصوصاً برای یک سیستم عامل ایجاد می شوند و به دستورالعمل هایی رهنمون می شوند که در نهایت باعث افزایش و تراز کردن تجربه کاربر با سیستم عامل خاص می شوند. در نتیجه ، جریان برنامه طبیعی تر است زیرا دارای استانداردهای UI خاصی برای هر پلتفرم هستند. این به کاربر امکان می دهد برنامه را یاد بگیرد ، مانند حذف سریع یک عنصر. پیروی از دستورالعمل های خاص منحنی یادگیری را از بین مبرد و به کاربران این امکان را می دهد تا با استفاده از اقدامات و حرکاتی که قبلاً با آنها آشنا هستند ، با برنامه ها ارتباط برقرار کنند.

4.برنامه های بومی به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به مجموعه کامل ویژگی های دستگاه ها دسترسی پیدا کنند

برنامه های بومی برای استفاده از نرم افزار و ویژگی های سیستم عامل ها برای پلتفرم خاص خود توسعه داده شده اند. این برنامه ها می توانند به طور مستقیم به سخت افزار دستگاه مانند GPS ، دوربین ، میکروفون و غیره دسترسی داشته باشند بنابراین در اجرای سریع تر عمل می کنند که در نهایت باعث می شود تجربه بهتری از کاربر حاصل شود. اعلانات فشار یکی دیگر از مزیتهای بزرگ برای انتخاب توسعه برنامه بومی است.

5- توسعه برنامه بومی تمایل دارد در طول توسعه اشکالات کمتری داشته باشد

حفظ دو برنامه مختلف در یک پایه کد بسیار مشکلتر از دو برنامه در دو پایگاه کد است. با توسعه برنامه بومی ، وابستگی کمتری برای بروز اشکالات دارید زیرا به یک ابزار متقابل پلتفرم مانند Xamarin یا Cordova اعتماد نمی کنید. برنامه های ترکیبی از طریق یک پل به سخت افزار دسترسی پیدا می کنند که اغلب توسعه را کند می کند و می تواند یک تجربه کاربر ناامید کننده باشد.وسعه دهندگان برنامه بومی به مجموعه های جدید توسعه نرم افزار (SDK) دسترسی دارند تا بتوانند برنامه های خود را با جدیدترین ویژگی ها بسازند کاربران برنامه های بومی پس از بروزرسانی سیستم عامل ، به ویژگی های پلتفرم جدید دسترسی پیدا می کنند.

ما در مجموعه پدیده تجارت با در اختیار داشتن تیم فنی در زمینه طراحی وب سایت دراصفهان  و برگزاری کلاسهای آموزشی طراحی سایت دراصفهان  وطراحی اپلیکیشن اندروید دراصفهان میتوانیم شما را در راه اندازی کسب و کار آنلاینتان همراهی کنیم. همواره میتوانید از نمونه کارهای شرکت در اصفهان دیدن فرمایید و یا از جلسات مشاوره ای در این زمینه بهره مند  شوید.

 

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

روش های کسب درآمد از برنامه نویسی روش های کسب درآمد از برنامه نویسی مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

20 فروردین 1401

تفاوت آموزش وردپرس پدیده با دیگر آموزش های خصوصی در چیست؟! تفاوت آموزش وردپرس پدیده با دیگر آموزش های خصوصی در چیست؟! مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

09 آبان 1397

وظایف مدیر پروژه در طراحی سایت وظایف مدیر پروژه در طراحی سایت مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

14 مرداد 1393

ترفند های مهم در تولید محتوا ترفند های مهم در تولید محتوا مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

21 فروردین 1401

پیش نیاز آموزش برنامه نویسی اندروید پیش نیاز آموزش برنامه نویسی اندروید مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

08 مهر 1398

طراحی اپلیکیشن و اهمیت آن طراحی اپلیکیشن و اهمیت آن مقالات موبایل

پدیده تجارت

20 فروردین 1401

وایرال مارکتینگ (بازاریابی ویروسی) چیست؟ وایرال مارکتینگ (بازاریابی ویروسی) چیست؟ مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

20 فروردین 1399

طراحی سایت با کدام زبان برنامه نویسی ؟ طراحی سایت با کدام زبان برنامه نویسی ؟ مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

24 مهر 1398

طراحی اپلیکیشن خارق العاده اندروید طراحی اپلیکیشن خارق العاده اندروید مقالات موبایل

پدیده تجارت

28 شهریور 1396

بازی سازی اندروید به زبان ساده بازی سازی اندروید به زبان ساده مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

20 فروردین 1401

برای طراحی اپلیکیشن موبایل و سایت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟! برای طراحی اپلیکیشن موبایل و سایت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟! مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

08 اسفند 1397

دیدگاه کاربران

0

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها