یک فنجان مشاوره
مهـمـان مــا باشیـد

شـمـــاره تــمــاس
031-36644146

شبکه های اجتماعی چه تاثیری بر روی دیجیتال مارکتینگ دارند؟

انتشار 21 مرداد 1397
دیدگاه ها 0
زمان تقریبی مطالعه
گردآوری پدیده تجارت

در چندسال اخیر، اگر کسی از شما میپرسید که روزی دیجیتال مارکتینگ می تواند جای کسب و کارهای سنتی را بگیرد و مهم تر از آن شبکه های اجتماعی نقش پررنگی در موفقیت آن خواهد داشت، شاید شما به او می خندیدید و حرف او را باور نمیکردید! اما حقیقت امروز دقیقا همین است.

منظور این که در دنیای امروزه بستری به نام شبکه های اجتماعی ، حتی به یکی از واجبات زندگی بشریت بدل شده است! یعنی امروزه غیرممکن است که شما با فردی آشنا شوید که حداقل یک فعالیت محدودی در شبکه های اجتماعی نداشته باشد . این محبوبیت روزافزون شبکه های اجتماعی، باعث موفقیت بسیاری از کسب و کارهای آنلاین نیز شد. که یکی از آن ها، مبحث دیجیتال مارکتینگ است.

شاید ابتدا با خواندن این مقاله شما از خودتان بپرسید که: دیجیتال مارکتینگ به چه مفهومی است؟در واقع امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ضریب نفوذ اینترنت در جهان ، شبکه های اجتماعی به ابزاری انکار ناپذیر تبدیل شده اند. به عبارت دیگر همین حضور پر شور کاربران علاقه مند به دنیای مجازی، باعث شده است تا بستر بسیار مناسبی برای بازاریابی در فضای اینترنتی فراهم شود.

مفهوم دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ به طور کلی، مجموعه فعالیت هایی تلقی می شوند که جهت تبلیغ محصولات و خدمات با استفاده از ابزارهای دیجیتالی صورت می گیرد.به این مفهوم که در این مقوله دیگر خبری از کسب و کارهای سنتی و قدیمی نیست.

این یک تعریف خیلی ساده از دیجیتال مارکتینگ و یا بازاریابی دیجیتالی به شمار خواهد آمد. در واقع دیجیتال مارکتینگ خیلی گسترده تر از دیگر روش های بازاریابی در کسب و کارهای سنتی است.

در دورانی که به سر می بریم، دیجیتال مارکتینگ به طرز شگفت آوری بر سر زبان ها افتاده و از محبوبیت بالایی برخوردار است. این سطح موفقیت دیجیتال مارکتینگ، افراد محتلف را به فکر تبلیغ برای آن می اندازد. به نظر شما بهترین راه برای تبلیغ دیجیتال مارکتینگ چه رسانه ای خواهد بود؟

بدون شک نام شبکه های مجازی در این راستا بیشتر از بقیه نام ها به چشم خواهند آمد! همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد، اکنون استفاده از فضای مجازی برای اکثر مردم این کره خاکی به عادت تبدیل شده است! عادتی که حتی فکر کردن به نبودن آن هم برای بسیاری سخت و حتی غیرممکن باشد. پس این یک مزیت بزرگ برای تبلیغ دیجیتال مارکتینگ خواهد بود.

شبکه های اجتماعی چه تاثیرات مثبتی بر روی دیجیتال مارکتینگ خواهند گذاشت؟

شبکه های اجتماعی فاعدتا تاثیرات غیرقابل انکار و همچنین غیرقابل شمارش بر روند پیشرفت دیجیتال مارکتینگ خواهند گذاشت. تاثیراتی که در زیر و به صورت کلی به بررسی تعدادی از آن ها خواهیم پرداخت:

محبوبیت بالای شبکه های مجازی :

همانطور که می دانید، محبوبیت در هرکاری از موارد مهم برای سوق دادن کاربر به سوی آن کار خواهد بود. در شبکه های مجازی شما خیالتان از این مورد آسوده باشد، چراکه در کشور عزیزمان روز به روز استفاده از شبکه های اجتماعی و اضافه شدن به محبوبیت آن اضافه خواهد شد.

وقتی میزان بازدید از این شبکه ها به صورت غیرقابل باوری بالاست، شما می توانید از این مزیت مهم شبکه های مجازی به نفع خود در پیشرفت دیجیتال مارکتینگ خود  بهره ببرید. مثلا شما با قرار دادن محصولات و دستاورد های خود در شبکه های اجتماعی، به راحتی می توانید در معرض دیده شدن توسط کاربر قرار بگیرید و همین آشنا شدن کاربر با ماهیت کلی کسب و کار شما، موفقیت بزرگی برای شما به ارمغان خواهد آورد.

گسترده بودن شبکه های اجتماعی:

به حدی این مجموعه گسترده بوده که نام شبکه های اجتماعی هرروز به طور مکرر به گوشمان می خورد.

به عنوان مثال شما اینستاگرام را در نظر بگیرید. یک رسانه محبوب و قدرتمند که در دنیای امروز جای پای خود را محکم کرده و اولین گزینه برای انتخاب توسط کاربران به شمار می رود. به حدی این رسانه نام آشنا گسترده بوده که شما می توانید از این راه کسب و کار آنلاین خود را به دیگران معرفی کنید.

پس همین گسترده بودن یک مزیت بی نظیر برای شما محسوب می شود. به حدی که شما می توانید حتی برای خود برندسازی موفقی در زمینه دیجیتال مارکتینگ دست و پا کنید.

محدودیت جغرافیایی برای شبکه های مجازی بی معنیست!:

در شبکه های مجازی، شما اصلا نگران محدودیت های جغرافیایی برای برگزاری جلسه یا حتی خرید و فروش محصولات نباشید. در این شبکه ها شما مطلقا مشکلی از جانب فواصل دور جغرافیایی نخواهید داشت.

در نظر بگیرید اگر شما از شبکه های مجازی استفاده نکنید، گاهی نیاز است برای آشنایی بیشتر با ماهیت کلی پروژه یا کسب و کارتان با مشتریانتان جلسه ای برگزار کنید. حال تصور کنید که فاصله جغرافیایی میان شما نیز زیاد است. به غیر از حمل و نقل، زمان زیادی در این بین تلف خواهد شد. پس قطعا شما بدنبال راه حل مناسبی برای حل این مشکل خواهید بود. در این جاست که شما می توانید روی کمک شبکه های مجازی و اجتماعی حساب ویژه ای باز کنید.

دیجیتال مارکتینگ

و سخن آخر:

بنابراین شما با حضور در شبکه های اجتماعی و فعالیت داشتن در آن ها، به کابران خود این امکان را خواهید داد که با برند شما ارتباط نزدیک داشته باشند. از طرفی  دیگر، این کار بر اعتبار و شهرت شما در این زمینه و همچنین برندسازی کسب و کار شما خواهد افزود . در حالت کلی، استفاده از این شبکه ها سرعت شناسایی شما را به کاربران افزایش خواهد بخشید.

اگر شما قصد ایجاد یک کسب و کار آنلاین برای خود دارید، اگر نمی دانید باید از کجا شروع کنید، اگر برای این کار دو دل هستید، با مجموعه پدیده تجارت تماس بگیرید.

جهت مشاهده انواع نمونه کارها در زمینه اندروید و طراحی سایت، به قسمت نمونه کارها مراجعه فرمایید. همچنین جهت دانستن محوریت کلی و زمانبندی دوره های آموزشی مجموعه پدیده تجارت، به قسمت دوره های آموزشی کلیک فرمائید.

شرکت پدیده تجارت یکی از برندهای محبوب در زمینه طراحی سایت اختصاصی با ده سال سابقه کار در زمینه مباحث IT و تجارت الکترونیک، عضو اتحادیه و همچنین با کوله باری از تجربه و دانش با آغوش باز از عزیزان علاقه مند به این مبحث استقبال خواهد کرد.

 

*آینده از آن کسب و کارهای آنلاین است*

تولید شده در بخش تولید محتوا پدیده تجارت

مقالات مرتبط

شاید علاقمند به دیدن این مقالات نیز باشید
(آرشیو کامل)

خدمات پشتیبانی سایت خدمات پشتیبانی سایت مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

19 آبان 1398

رازهای موفقیت فروشگاه های اینترنتی رازهای موفقیت فروشگاه های اینترنتی مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

25 دی 1397

6اشتباه رایج درمورد برنامه نویسان 6اشتباه رایج درمورد برنامه نویسان مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

21 فروردین 1401

تفاوت بین افترافکت و پریمیر تفاوت بین افترافکت و پریمیر

پدیده تجارت

30 فروردین 1397

ساخت دیالوگ در اندروید ساخت دیالوگ در اندروید مقالات موبایل

پدیده تجارت

08 دی 1397

5 نکته در مورد بازی سازی اندروید 5 نکته در مورد بازی سازی اندروید مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

02 اردیبهشت 1397

کاربرد TextWatcher در اندروید استودیو و آموزش ساخت آن کاربرد TextWatcher در اندروید استودیو و آموزش ساخت آن مقالات موبایل

پدیده تجارت

02 مرداد 1397

روش های کسب درآمد از طریق تلگرام روش های کسب درآمد از طریق تلگرام مقالات تجارت الکترونیک

پدیده تجارت

16 اسفند 1395

رتبه الکسا و سئو چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟ رتبه الکسا و سئو چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟ مقالات سئو

پدیده تجارت

13 آبان 1396

hummingbird چیست و چگونه کار میکند؟ hummingbird چیست و چگونه کار میکند؟ مقالات سئو

پدیده تجارت

19 خرداد 1397

چگونه یک طراح سایت حرفه ای  شویم ؟(قسمت دوم) چگونه یک طراح سایت حرفه ای شویم ؟(قسمت دوم) مقالات طراحی وب سایت

پدیده تجارت

24 اسفند 1400

دیدگاه کاربران

0

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها